חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני?

  האם צורת הלידה משפיעה על התפקוד המיני?

  לפי מחקר חדש שנערך ב-'וולפסון', התשובה שלילית. פרופ' שמואל לוריא, רופא נשים בכיר: "ביצענו את המחקר בעקבות עלייה חדה בביקוש לניתוחים קיסריים, שנבע מחשש הנשים מפגיעה במיניות לאחר הלידה. מצאנו כי לידה וגינאלית אינה פוגעת ביחסי המין".

   

  במסגרת מחקר חדש שבוצע באחרונה במרכז הרפואי 'וולפסון', נבדק האם לצורת הלידה ישנה השפעה על תפקודן המיני של היולדות. לצורך המחקר, נבחנו חמש קבוצות: נשים לאחר לידה וגינאלית רגילה ללא חיתוך חיץ; נשים לאחר לידה וגינאלית רגילה עם חיתוך חיץ; נשים לאחר לידה מכשירנית; נשים לאחר ניתוח קיסרי בחירום ונשים לאחר ניתוח קיסרי אלקטיבי (קרי, מתוך בחירה).

   

  התפקוד המיני לאחר הלידה הוערך באמצעות שאלון שנערך בשלושה מועדים: 6 שבועות לאחר הלידה, ו-12 ו-24 שבועות לאחריה; וכן באמצעות תזמון תחילת קיום יחסי המין. במחקר נמצא כי התפקוד המיני של היולדות השתפר ככל שחלף הזמן מהלידה. עם זאת, לא ניכר הבדל משמעותי בתפקוד המיני בין קבוצות הלידה השונות לאחר הלידה. בדומה לכך, גם בהערכת ששת תחומי התפקוד המיני המוצגים בשאלון - חשק, עוררות מינית, סיכוך, אורגזמה, סיפוק וכאב - לא נמצא הבדל משמעותי בין קבוצות הלידה השונות לאחר הלידה.

   

  לדברי פרופ' שמואל לוריא, רופא בכיר באגף הנשים והיולדות ועורך המחקר, המציאות שהובילה למחקר היא שיעור לא מבוטל של בקשות לעבור ניתוח קיסרי ללא הוריה רפואית. כך למשל, שיעור הניתוחים הקיסריים מסך הניתוחים בעשור האחרון ב-'וולפסון' היה 5.5%. 

   

  "אחת הסיבות המביאות נשים לבחור בלידה קיסרית היא הפחד כי לידה וגינאלית תפגע בתפקוד המיני לאחר הלידה. בנוסף, השמועה אומרת שהניתוח הקיסרי יכול להגן מפני ירידה בתפקוד מיני לאחר לידה, מאחר והוא מונע את מעבר התינוק בתעלת הלידה, ובכך מונע נזק אפשרי. בדקנו בספרות ומצאנו מספר מאמרים שבדקו באופן חלקי את השפעת צורת הלידה על תפקוד המיני לאחר הלידה, ולכן החלטנו לבצע מחקר מקיף שיכלול את כל הצורות הלידה האפשריות בבדיקה לאורך זמן", סיפר פרופ' לוריא.

   

  לדבריו, "מחקר מסוג זה, בהיקף ובעומק האלו, הוא ייחודי ולא נעשה בעבר בשום מקום. כיום אנו יכולים להרגיע את הנשים ולהסביר להן שלידה וגינאלית רגילה לא משפיעה לרעה על יחסי המין לאחר הלידה".

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד