חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  מ-'וולפסון' לפיליפינים: רופא ואחים בשליחות חשובה

  מ-'וולפסון' לפיליפינים: רופא ואחים בשליחות חשובה (הגדל)

  ד"ר טל מרום, רופא במחלקת אף, אוזן וגרון, וחיים לדרמן ויבגני קוגן, אחים מוסמכים ב-'וולפסון', לא יכלו לעמוד מנגד נוכח הדיווחים מאסון הטייפון בפיליפינים. הם הצטרפו למשלחת הומינטיארית של צה"ל, לנו בתנאי שטח וטיפלו בפצועים הרבים שהותיר אסון הטבע הנורא.

   

  לפני מספר שבועות פקד אסון טבע כבד במיוחד את הפיליפינים, והותיר אחריו חורבות במבנים ופצועים רבים. חיל הרפואה הטיס משלחת הומינטיארית עם 65 אנשי צוות והתמקם בבית חולים מקומי בעיר בוגו-סיטי, על מנת לסייע לפצועים. ד"ר טל מרום, ממחלקת אף, אוזן וגרון ב-'וולפסון', סיפר לנו על רשמיו ממדינת האיים האסיאתית.

   

  "אנחנו כבר סוגרים שבועיים ימים בפיליפינים, ממוקמים בעיר שהייתה במסלול הטייפון ונפגעה קשות. בית החולים נראה כמו מה שזכור לנו משנות ה-30 - אין מחלקת פתולוגיה, אין צילומי דימות מעבר לרנטגן, המעבדה בסיסית ביותר, אין טיפול נמרץ ויש חדר ניתוחים אחד", פירט ד"ר מרום על התנאים הקשים עמם נאלצו להתמודד בבואם להעניק סיוע לאוכלוסיה המקומית, והוסיף: "אבל אנחנו עושים את המיטב בכלים שיש בידינו, על מנת לסייע לניצולים מאסון הטבע".

   

  ד"ר מרום תיאר את המציאות, בה כמעט ולא הגיעו לאזור רופאי אף אוזן גרון, על אף שהדרישה אליהם קיימת, והסביר כי עניין זה הפך את יציאתו לנסיעה לחשובה ביותר. על התנאים בהם התאכסן בפיליפינים, סיפר: "אנחנו ישנים 8-10 אנשים על הרצפה, אין חשמל או מים זורמים ואין אינטרנט. אני רואה כאן פצועים קשים מאוד שהוזנחו קשות. אחסוך מכם את המראות הקשים, אבל משמח אותי שאנחנו כאן כדי לסייע להם".

   

  לדבריו, מורגשת במקום קריסה טוטאלית של מערכות הבריאות ושל התשתיות בעקבות האסון. "ראיתי, טיפלתי וניתחתי המון מקרים, זה מרגיש כמו תורנות אחת ארוכה", סיכם. ד"ר מרום שב לארץ ולמרכז הרפואי 'וולפסון' עם הדלקת הנר הרביעי של חנוכה, וזכה לשבחים רבים ממנהל המחלקה לאף אוזן גרון, ד"ר יהודה רוט, וממנהל המרכז הרפואי, ד"ר יצחק ברלוביץ'.

   

   יבגני קוגן בדרך לפיליפינים

   

  חיים לדרמן ויבגני קוגן, אחים מוסמכים מ-'וולפסון', היו גם כן חלק מהמשלחת של צה"ל לאזור האסון. הם שמעו שיש צורך בסיוע בפיליפינים ולא היססו כלל לצאת ולמלא את חובתם המוסרית והמקצועית בסיוע לנפגעים כתוצאה מאסון הטבע הנורא. יבגני, רב סרן במילואים, עובד מזה שנה וחצי כאח מוסמך בפנימית ב'. המשלחת אליה הצטרף פעלה באזורים שבהם נהרסו כלל התשתיות, פתחה בית חולים שדה והתמודדה עם טיפול בשטח בתנאי מזג אוויר קשים, הכוללים 90 אחוזי לחות. יבגני הוא אח מסור, בעל מוסר עבודה גבוה, לוקח חלק פעיל במערך הרפואי של פיקוד העורף וכמובן, במיון החרום של 'וולפסון'.

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד