חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  פרופ' לוין חשף מחקרים על הקשר בין תזונה לקרוהן

  פרופ' לוין חשף מחקרים על הקשר בין תזונה לקרוהן (הגדל)
   

  היחידה לגסטרואנטרולוגיה בילדים ארגנה ערב תמיכה עבור הילדים החולים והוריהם. מומחים מ-'וולפסון' ומרחבי הארץ הרצו, נערכו סדנאות להורים וסדנת יוגה-צחוק לילדים ואת האירוע קינחו הופעות מצחיקות-עד-דמעות של אורי חזקיה ובן בן ברוך.

   

  הצחוק טוב לבריאות. כנס ה-IBD השנתי השלישי במספר - "אופק חדש" לתמיכה בילדים חולי קרוהן וקוליטיס כיבית והוריהם - נערך ביום שלישי בסימן "חשיבה מחוץ לקופסא", ואכן היה מחדש, מרתק, מרגש ומצחיק. הערב החל עם הרצאות של טובי המומחים בישראל: פרופ' אריה לוין, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה בילדים ב-'וולפסון', שחשף לראשונה בפני הציבור מחקרים שערך על הקשר בין תזונה למחלת קרוהן וסיפר על דיאטה שפותחה במרכז ה-IBD ונחלה הצלחה גדולה, כאשר 70 אחוז מהמטופלים בה נכנסו להפוגה מבלי להזדקק לטיפול תרופתי נוסף.

   

  פרופ' דן טרנר, מנהל היחידה לגסטרואנטרולגיה ותזונה ב-'שערי צדק', שסיפר על קשר בין חידקים למחלת קוליטיס כיבית ועל טיפולים ניסיוניים באנטיביוטיקה והשתלת צואה; ד"ר עמית אסא, רופא בכיר ממרכז 'שניידר' לרפואת ילדים, שדיבר על המעקב הצמוד שיש לערוך אחר החולים בעתיד, כדי לבדוק אם יעדים מושגים; וד"ר עידית סגל, רופאה בכירה ב-'וולפסון', שפירטה על הקשר בין טיפול אנטיביוטי להצלחה בטיפול בקרוהן והציגה עבודה של פרופ' לוין על טיפול אנטיביוטי שפותח ב-'וולפסון' והשיג הפוגה בקרב 66 אחוזים מהמטופלים במחקר הראשוני, וכעת מצוי במרכזו של מחקר רב-מרכזי ברחבי העולם. 

   

  את החלק הראשון בערב חתמה הרצאה של איילת פריאור, עובדת סוציאלית, שסיפרה על המציאות המצערת בה חולי קרוהן וקוליטיב כיבית אינם מקבלים זכויות מיוחדות וסקרה את מצב העניינים מול מערכת החינוך והמוסד לביטוח לאומי. לאחר הפסקה קצרה, ההורים והילדים נחלקו לחדרים שונים, ועברו סדנאות שונות. את הסדנאות להורים הנחו אמהות שמכירות את הנושא מקרוב ומגדלות בעצמן ילדים עם קרוהן וקוליטיס. עבור הילדים נערכה סדנה ליוגה וצחוק, ומהתרשמותינו - היה שם יותר צחוק...

   

   

  לבסוף, אוחדו ההורים והילדים באולם הכינוסים הגדול ועל הבמה עלו שני הסטנדאפיסטים האדירים: בן בן ברוך ואורי חזקיה. את קולות הצחוק שבקעו מהאולם ניתן היה לשמוע ברחבי הקומה והחיוכים הלכו והתרבו. ניכר שגם עבור הקומיקאים היה מדובר בשיאו של הערב. "כולנו היינו נרגשים מהגעתם של אורי חזקיה ובן בן ברוך, הן בגלל שההופעות היו כל כך מוצלחות, אבל עוד יותר בגלל שהם עשו זאת בהתנדבות מלאה ותוך סבלנות כלפי הילדים. וזה ראוי לכל שבח", מסר פרופ' לוין.

   

   

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד