חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עין של אמן: תערוכת תמונות נפלאה של פרופ' ברטוב

  עין של אמן: תערוכת תמונות נפלאה של פרופ' ברטוב (הגדל)

  מנהל המחלקה לעיניים ב-'וולפסון' מצייר בשעות הפנאי והשתתף באחרונה בשתי תערוכות מרתקות, שהוצגו בגלריות נחשבות. "הציור בשבילי הנו מקור להנאה, אבל גם תהליך רצוף במאבקים והתלבטויות", סיפר הרופא הוותיק.

   

  פרופ' אלישע ברטוב מנהל את המחלקה לעיניים במרכז הרפואי 'וולפסון' מזה שנים רבות. מעבר למקצועיותו הרבה, הוא נודע גם בזכות כישוריו האומנותיים, המתבטאים בציורים מלאי רגש, שמעבירים רוח של תקופה אחרת. באחרונה הוצגו שתי תערוכות שלו - במרכז עמיעד ביפו, ובגלריה "המגדל" בתל אביב - וניצלנו את ההזדמנות כדי לבדוק מאיפה נובעת חדוות הציור ומה היא ההשראה שלו ליצירת אומנות.

   

  ("הקולפת הקטנה")

   

  "אמי, מרים ברטוב, הייתה סופרת וציירת ושימשה כמודל לחיקוי. מילדותי, ציירתי ורשמתי,.  עבודותיי הן בסגנון ריאליסטי, עם דגש רישומי", מסביר הרופא-הצייר. לשאלתנו, פרופ' ברטוב הסביר כיצד הוא בוחר את מושאי ציוריו : "הקשר הרגשי עם עולם הדימויים נובע מהקשר העולה - לעתים מזומנות - מחיי הקיבוצים, פעם והיום. מעבר לנושא הכללי, אני משתמש במציאות המשתקפת בחיי היום-יום, בעולם הסייבר ובצילומים היסטוריים, כמקור השראה ממנו אני בונה את המכלול האסוציאטיבי, המשמש לבניית הציור". 

   

  ("אמי, סבי וסבתי")

   

  פרופ' ברטוב שימש כיו"ר ארגון רופאי המדינה, ולאחר שסיים את תפקידו הציבורי ב-2012, החל לצייר בתדירות גבוהה יותר, ואף עבר הדרכה של הציירת ריקי מאייסי, לציור בשמן ואקריליק. "את התערוכה הראשונה ערכתי באפריל 2014, בגלריה "עמליה ארבל" בתל אביב, והוצגו בה כ-36 תמונות. בתערוכה ב-"המגדל" הוצגו 14 מציוריי", סיפר על ראשית דרכו בעולם התערוכות.

   

   ("השמחה שבעקירת שן")

  לסיכום, הסביר פרופ' ברטוב את מקומה של האמנות בחייו."הציור בשבילי הנו מקור להנאה, אך מהלכו רצוף במאבקים ובהתלבטויות, ובחתירה רצופה פריצות וספקות אל שלמות שאינה מושגת". ואנחנו נאחל לפרופ' להמשיך בחתירה זו, שמייצרת אומנות מיוחדת, שמצליחה להעביר תחושות עמוקות, מזמנים אחרים ומחיי השגרה.

   

  ("הסעודה האחרונה בתל אביב")
  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד