חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  מחקר ב-'וולפסון': קיצור ההמתנה לחילוץ במצוקה עוברית - לא גורם לסיבוכים

  אגף נשים ויולדות בחן את הניתוחים הקיסריים לפני ואחרי ההחלטה לקצר את הזמן שבין ניטור המצוקה לבין פעולת החילוץ, מ-22 ל-12 דקות, בממוצע. עפ"י החוקרים, לא חלה עליה בסיבוכים וחל שיפור בתוצאות היילוד. העבודה פורסמה בכתב-עת יוקרתי.

   

  קיצור ההמתנה להוצאת היילוד במהלך "מצוקה עוברית" - מוכיח את עצמו. רופאי אגף נשים ויולדות החליטו לפני 3 שנים לפעול לקיצור זמן ההמתנה בניתוח קיסרי שהתגלה בו מצוקה, מרגע ניטור הבעיה ועד להשלמת פעולת חילוץ העובר. החוקרים בחנו בדקדקנות 593 אירועים שונים בהם היה קיים חשש למצוקה עוברית, במהלך השנתיים שקדמו להחלטתם ובשנתיים שלאחריה.

   

  תוצאות המחקר הצביעו על כך שלצד ירידה חדה בהמתנה (מ-22 דקות ל-12 דקות), לא הייתה עלייה בסיבוכים תוך-ניתוחיים או לאחר הניתוח, ובתקופה האמורה חל שיפור ניכר בתוצאות היילוד - אם לפני יישום התוכנית 32.2% מהיילודים סבלו מתחלואה כלשהי, הרי שכעת רק 15.5% סובלים מתחלואים.

   

  הצוות החוקר כולל את ד"ר ערן וינר, ד"ר מיכל קובו, ד"ר נטלי פינשטיין ומפוקח בידי  מנהל האגף, פרופ' יעקב בר. לדבריהם, "התוכנית שביצענו קיצרה משמעותית את הזמן עד לחילוץ העובר בזמן ניתוח קיסרי בשל מצוקה עוברית. שיפור הדרגתי זה הביא, כנראה, לתוצאות טובות יותר מבחינת תחלואה עוברית ללא סיבוכים ליולדת".

   

  לצד זאת, הרופאים ביקשו להתייחס לתוצאות האלו בזהירות הראויה ולבחון כל מקרה לגופו. "הסטנדרט המקובל בעולם לחילוץ היילוד הוא עדיין 30 דקות וישנן דרגות חומרה שונות של ניטור עוברי לא תקין, ולא כל מקרה מצריך יילוד כל כך מהיר. ניתן לסכם שתמיד יש לשאוף לקיצור הזמן עד חילוץ היילוד, אולם יש להחליט פרטנית בכל מקרה לגופו ולפי חומרתו".

   

  עבודת המחקר זכתה להיות מוצגת בכנס החברה האמריקאית לרפואת אם ועובר בניו אורלינס בשנה שעברה ולפרסום בכתב העת היוקרתי American Journal of Obstetrics and Gynecology, בו זכתה אף למאמר מערכת נלווה.

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד