חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  סנסואי בן ה-4 הוא הילד ה-4000 שחייו ניצלו על ידי עמותת 'הצל לבו של ילד' ב'וולפסון'

  סנסואי בן ה-4 הוא הילד ה-4000 שחייו ניצלו על ידי עמותת 'הצל לבו של ילד' ב'וולפסון'

  סנסואי בן ה 4 מגמביה מחלים בימים אלה מניתוח לב פתוח במרכז הרפואי 'וולפסון' בחולון. סנוסאי הוא הילד ה 4,000 אשר חייו נצלו על ידי עמותת "הצל לבו של ילד" ב'וולפסון'.




  סנוסאי גר עם משפחתו בעיירה קטנה בשם בריקאמה, דרומית לבירת גמביה. בגיל שלושה חודשים אבחנו הרופאים מחלת לב מולדת אצל סנוסאי הקטן אולם בגמביה לא היה ניתן לנתח אותו כדי להציל את חייו. לאחר שלוש שנים של נסיעות לבית החולים המקומי כדי לבדוק את מצבו ולעקוב אחר מחלת הלב שלו, החלו הרופאים לחפש היכן ניתן לנתח את הילד כדי להציל את חייו.

  למרבה המזל, יו"ר הפדרציה היהודית בבריטנה, פול צ'רני, נכנס לתמונה וקישר בין סנוסאי לבין עמותת הצל לבו של ילד ובעזרת שגרירות ישראל בגמביה סנוסאי, יחד עם שלושה ילדים נוספים מגמביה אשר נזקקו לניתוחי לב, הובא לישראל כדי לעבור ניתוח לב מציל חיים בוולפסון.

  סנוסאי הגיע לישראל ביום ראשון ה 15 למאי יחד עם עוד 12 ילדים נוספים מטנזניה ומגמביה. הוא הגיע מלווה באחותו הגדולה, פנדה, ולכל אורך המסע מאפריקה לישראל הוא נשאר צמוד אליה. בבוקר שלמחרת סונסאי, יחד עם שאר הילדים, הגיע לבית החולים וולפסון לבדיקות ראשוניות. הוא המתין לתורו, מתהלך יד ביד עם אחד מאנשי הצוות של העמותה, בודק כל הזמן שאחותו נמצאת בקרבת מקום. לאחר זמן מה בבית החולים מצבו של סנוסאי התדרדר, הוא התקשה לנשום וגופו קרס. תוך דקות הצוות הרפואי הנפלא בבית החולים וולפסון החל בתהליך ההחייאה והצליח לייצב אותו, מיד לאחר מכן סנסואי הובהל לניתוח חירום. ד"ר ליאור ששון וצוות חדר ניתוח עבדו במשל שעות וכל הזמן הזה םנדה, אחותו של סנוסאי, ישבה בחדר ההמתנה, בוכה ומתפללת. 
  הניתוח עבר בהצלחה. שלושה ימים בלבד לאחר הניתוח סנסואי כבר ישב זקוף במיטתו וחייך. הוא כעת מחלים בבית הילדים של עמותת "הצל לבו של ילד" בחולון.

  צחוקו המתגלגל נשמע ברחבי הבית כאשר הוא משחק עם ילדים מכל רחבי העולם, בריא כמו שילד בגילו צריך להיות.

  תודה לכל מי שסייע והשתתף בהצלת חיי סנוסאי -  The Sherman Trust, בריסל איירלינס ומשרדי עמותת הצל לבו של ילד בשוויץ ובאנגליה.

  א.ח. - אזור חופשי - פייסבוקדלג על א.ח. - אזור חופשי - פייסבוק
  עבור לתוכן העמוד