המחלקה לרפואה דחופה - חדר מיון

מנהל המחלקה: ד"ר משה שריסט

אחות אחראית: שירה שילה

 

טלפונים: 03-5028313/5/7

 

מיקום: בניין אשפוז, קומת קרקע, מול שער כניסת מכוניות

 

המלצות ומידע לפונים לחדר המיון

תיאור המחלקה

תהליך קבלת המטופל

יחידה פליאטיבית לטיפול תומך

ייעוץ גריאטרי
מכתבי תודה 

כתבות באתר

כתבו עלינו בתקשורת

 


המלצות ומידע  לפונים לחדר מיון

לקראת יציאתך לבדיקות בחדר מיון, רצוי מאוד להצטייד במסמכים רפואיים הבאים, במידת האפשר:

←  מכתבי שחרור מאשפוזים קודמים

← תרשימי אק"ג קודמים  

← רשימת תרופות

← תוצאות בדיקות דימותכ קודמות

← תוצאות בדיקות מעבדה קודמות

←  מכתב הפניה מרופא

 

כל פניה לחדר מיון מחייבת כיסוי כספי מקופות החולים, באמצעות טופס 17.

תותר כניסתו של מלווה אחד בלבד לכל חולה בעת ביצוע הבדיקה, ובהתאם לבקשת החולה.

 

לידיעתך! בחדר מיון אסור לעשן ולהשתמש בטלפון סלולארי.

באולם ההמתנה ישנן מכונות שתיה, מזון קל וטלויזיה.


תיאור המחלקה

המחלקה לרפואה דחופה (מלר"ד או "חדר מיון"), משרתת את אחת מהאוכלוסיות  הגדולות בישראל בקרב המרכזים הרפואיים: אוכלוסיה בת כ-500 אלף תושבים מהערים: חולון, בת-ים, יפו, דרום תל-אביב, ראשון-לציון ואזור.

 

המחלקה מונה 45 מיטות טיפוליות (בתכנון הקרוב צפויות להתווסף 11 מיטות) ומחולקת לשני אגפים:

♦ אגף למחלות פנימיות

♦ אגף לכירורגיה ואורתופדיה

 

בנוסף, קיים חדר טיפול נמרץ ובו ארבע מיטות; חדר ניתוח תקני; חדר גבס; חדר תפירה; וכן מרכז לטיפול אקוטי בנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ("חדר 4").

יועצים מתחומי רפואה שונים - כגון: נוירולוגיה, אורולוגיה, גינקולוגיה, פסיכיאטריה, אף, אוזן וגרון, ילדים, ריאות ועיניים - מעניקים  יעוץ לחולים בכל עת.

 

חלקם הגדול של רופאי המיון הינם מומחים בתחומי רפואה שונים, כמו: רפואה דחופה, רפואה פנימית, כירורגיה, אורתופדיה, פסיכיאטריה ועוד.

האחיות והאחים הינם מוסמכים ומוסמכות, ורובם הגדול בעלי תארים אקדמאים ובעלי הכשרה של קורסים ייחודיים ברפואה דחופה, וטיפול נמרץ, עובדה התורמת למקצועיות הגבוהה במתן טיפול כוללני, במגוון רחב של בעיות בריאותיות.

 

בצמוד לחדר מיון, נמצאת מחלקת הדימות הכוללת את מכון הרנטגן, מכון CT, מכון US ובקרוב יפתח מכון MRI.  


תהליך קבלת המטופל

כל חולה המגיע לטיפול בחדר מיון מחוייב בהתחייבות ובתשלום, פרט למאושפזים. התשלום נקבע ע"י משרד הבריאות ומשרד האוצר. לכן, רצוי להצטייד, במידת האפשר, בטופס התחייבות מקופת-חולים (טופס 17).

 

החולה המגיע לחדר מיון  יתקבל ע"י  אחות ממיינת, שתברר את הסיבה הרפואית לפנייתו ותפנה אותו לאגף המתאים לבעייתו, לצורך קבלת טיפול. ישנה אפשרות של טיפול בשכיבה או טיפול במיון מהלכים. הבדיקות הראשונות של המטופל יכללו בדיקות סימנים חיוניים (חום, דופק, לחץ דם ולעיתים סטורציה), אשר יבוצעו ע"י האחות. בהתאם לשיקול דעתה המקצועי, יופנה רופא מיוחד לבדוק את החולה, ו בהתאם לחוות דעתו - יישלח החולה לביצוע בדיקות משלימות, במידת הצורך.

 

לעתים, יושהה החולה במסגרת המיון להשגחה, על מנת לאמוד את מצבו או את תגובתו לטיפול ראשוני.

 

מטופל יקר! דע שהפניה לחדר המיון, הגם שהיא מהירה יותר מבדיקות המבוצעות במרפאות הקהילתיות, עדיין כרוכה בהמתנה לתוצאות המעבדה, הדימות ולייעוץ של מומחים בענפי הרפואה השונים. על כן, יש להתאזר בסבלנות

 

לרשות המטופל במלר"ד עומדות שלוש אפשרויות, בנוגע לבירור המשך הטיפול בו:

1. חולה הזקוק להשגחה או טיפול אינטנסיבי, יאושפז באחת המחלקות או היחידות במרכז הרפואי (לעתים, עקב עומס בלתי רגיל במחלקות האשפוז, יאלץ החולה להמתין במיון עד לשחרור חולה מהמחלקה ופינוי המיטה שתקלוט אותו)

2. חולה הזקוק לטיפול רפואי אשר למרכז הרפואי אין היכולת לספק בגלל העדר מחלקה ייעודית, כמו למשל נוירוכירורגיה, יועבר למרכז רפואי אחר

3. חולה שמצבו הרפואי מאפשר המשך בירור או טיפול במסגרת הקהילה, ישוחרר עם מכתב שחרור, שיכלול את הסיכום הרפואי, כמו גם העתקי בדיקות המעבדה והדימות. את כל אלו, על החולה המשתחרר להעביר לרופא המטפל בקהילה. טרם עזיבתו, הרופא בחדר המיון יסביר לחולה את ממצאי הבדיקות והמלצותיו בעל-פה, והאחות תוודא שהחולה הבין את ההסבר ותשלים את החסר, אם יהיה בכך צורך.

 

בחדר מיון  מתפקדת עובדת סוציאלית המטפלת בכל מצב הדורש את מקצועיותה, על מנת לעזור לחולה ובני משפחתו. ניתן לפנות אליה באמצעות אחות מיון.

 

חולה (ומלווה) יקר! השכן שלך חולה אף הוא והוא זקוק לשקט. אנא, עזור לנו ליצור סביבה שקטה עבורו - כמו גם עבורך

עבור לתוכן העמוד