חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  כאבי גב

  כאבי גב

  הידעת כי 90% מהאוכלוסייה יסבלו בשלב כלשהו בחייהם מכאבי גב?

  כאבי גב מהווים בעיה שכיחה ביותר. מהרגע בו בני האדם החלו בהליכה זקופה, עמוד השדרה נחשף לעומסים שונים מעומסים הנוצרים בהליכה על ארבע. בנוסף, עלייה מתמדת בתוחלת החיים הגבירה את שכיחותן של בעיות ניווניות בעמוד השדרה.

  עמוד השדרה מהווה נקודת משען למבנים רבים בגוף האדם, אולם גם הוא תלוי בשרירים הסובבים אותו לצורך איזון. שרירי הבטן ושרירי הגב הם שמאזנים את הכוחות הפועלים על עמוד השדרה. חולשה של אותם שרירים - כתוצאה מפציעה, כאב, השמנה, ניתוח או חוסר שימוש - גורמת לחוסר איזון, שמוביל לכאבי גב.

  שמירה על משקל נכון, פעילות אירובית וחיזוק שרירי בטן וגב הינם היסוד לטיפול ומניעת כאבי גב. בניגוד לדעה הרווחת, שכיבה במיטה ללא כל פעילות אינה תורמת ואף מזיקה לחולה הסובל מכאבי גב. טיפולי פיזיותרפיה לחיזוק שרירי בטן וגב, עמוקים כמו גם שטחיים, לצד קניית הרגלים בריאים כגון שיפור היציבה והרמת משאות נכונה, הוכחו כמועילים ומקלים על כאבי הגב.

  לעמוד השירות לניתוחי עמוד שדרה

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד