חיפושדלג על חיפוש
  תמונה תמונה 2 3 4

  איחוי וקיבוע חוליות

  לעיתים כאבי גב נובעים מאי-יציבות בין חוליות עמוד השדרה. אי-יציבות יכולה להיגרם משינויים ניוונים של מפרקי עמוד השדרה ודיסקים הבין חולייתיים, פגם מבני בחוליה או כתוצאה מעקמת. מטרת הניתוח היא לקבע את אי היציבות ולגרום לאיחוי של החוליות המעורבות. אל דאגה! טווח התנועה לא נפגע באופן משמעותי, משום שרוב התנועה מתאפשרת דרך מפרקי הירכיים והחוליות הסמוכות לקיבוע.

  לא כל כאב גב מתאים לקיבוע, וההחלטה מתקבלת לאחר שקילת מרכיבים רבים. בדרך כלל, קיבוע אינו פרוצדורה בודדת אלא מתלווה לדקומפרסיה, בייחוד במקרים של היצרות התעלה הספינאלית. קיבוע החוליות מתבצע בעזרת ברגים ומוטות, ולעתים אף בעזרת כלוב המוחדר לחלל הדיסק הבין חולייתי.

  על מנת לעודד איחוי עצם אנו משתמשים בשבבי עצם המתקבלים מתהליך הלמינקטומיה ולעיתים יש צורך בנטילת שתל עצם מהאגן.

  סרט הדגמה:

  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

   פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

  • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

   פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

  • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

   "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  עבור לתוכן העמוד