חיפושדלג על חיפוש

תקן בינלאומי למחלקת יילודים ופגים

תקן בינלאומי למחלקת יילודים ופגים

מחלקת היילודים (תינוקות) והמחלקה לטיפול מיוחד ביילוד (פגים ותינוקות הזקוקים לטיפול מיוחד) במרכז הרפואי "וולפסון", זכו בתו תקן בינלאומי ת"י  ISO 9001:2000 ממכון התקנים הישראלי.מחלקת היילודים ב"וולפסון" היא הראשונה בארץ הזוכה בתקן זה, והמחלקה
לטיפול מיוחד ביילוד היא השלישית בארץ.

 

בתמונה: צוות הפגייה עם תעודת תקן איזו צילם ברק נונא

תקן זה מאשר שהמחלקות עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם לטיפול בתינוקות, תוך התחייבות לאיכות בלתי מתפשרת, הכנסת חידושים מתמידים, ועמידה בבקרות תכופות הן פנימיות והן חיצוניות, כשבטיחות התינוק בראש מעיניהם של המטפלים.

 

ד"ר דוד קהלת – מנהל מחלקת היילודים והמחלקה לטיפול מיוחד ביילוד, סיפר כי בהשקעה רבה של צוות העובדים בכל הדרגות, ובעבודה בלתי נלאית של בדיקות בלתי מתפשרות בכל תחומי הפעילות והסקת מסקנות, נכתבו נהלים מפורטים, האמורים לסייע במתן טיפול מיטבי, כשהם מסתמכים על הידע והניסיון הרב שהצטברו במחלקות במשך השנים.

 

כל הצוות התגייס להבטחת טיפול איכותי ובטיחותי בתינוקות ובפגים, החל מעובדות הניקיון – שכיום מודעות לחשיבות עבודתן למניעת זיהומים, ועד למנהל המחלקה שחייב להמשיך לדחוף לשמירה מירבית על איכות הטיפול, כולל חשיפה לביקורת פנימית וחיצונית, כשלדבריו: "אין שווים יותר ושווים פחות, כולם חוליות חשובות בשרשרת, וכשיש נתק אפילו בחוליה אחת כל השרשרת מתפרקת". ד"ר קהלת הוסיף כי בתקופה זו של מצוקה כלכלית, אין ספק ששיטות ניהול איכותיות, יכולות לסייע בחסכון כספי ובניצול מיטבי של המשאבים המוגבלים.

 

אלי בארי – יו"ר עמותת הידידים של  "וולפסון", שסייעה במימון ההכנה, ההדרכה, מיבדק ההסמכה והתיעוד לקבלת תו התקן, תוך שימוש בכספי תרומות שנאספו ע"י המחלקה והעמותה, אמר כי העמותה רואה בתמיכה במצויינות את אחת המטרות הראויות ביותר לשימוש בכספי תרומות.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון" אמר שהתקן הבינלאומי נתן אישור רשמי לרמה הרפואית והטיפולית הגבוהה שבה מצטיינות מחלקות התינוקות והפגים ב"וולפסון" מזה שנים רבות. ד"ר ברלוביץ שיבח את הרצון הטוב וההשקעה הגדולה "עם כל הנשמה" שגילו כל העובדים במחלקות אלה, ואמר כי הוא בטוח שהם ישמשו דוגמא למחלקות נוספות בביה"ח ללכת בעקבותיהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד