חיפושדלג על חיפוש

דרושים חולי סוכרת

31/05/2009

דרושים מתנדבים למחקר במרכז הרפואי "וולפסון", הבודק את חוש הריח של חולי סוכרת, שעורכים ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת, וד"ר ואסים ואטד  ממחלקת אף-אוזן-גרון.

 

השערת החוקרים היא שיכולת ההרחה עוברת דרך עצב ההרחה באף, ומאחר ועצבים של חולי סוכרת עלולים להיפגע מהמחלה, כפי שמוכר למשל בעצבי כפות הרגליים, ברצונם לבדוק אם גם עצב ההרחה נפגע מהמחלה.

 

ד"ר ויינשטיין הסביר כי לחוש הריח יש חשיבות רבה בהגנה על האדם, כמו היכולת להריח מזון מקולקל, דליפת גז וכו', ופגיעה בחוש הריח עלולה לסכנו.  לדברי ד"ר ויינשטיין, פגיעה בעצב ההרחה איננה מתרחשת ביום אחד אלא בהדרגה, לאורך שנים רבות, כך שחולה הסוכרת מסתגל למצב ובסוף איננו מודע כלל לפגיעה. ייתכן והפגיעה בעצב ההרחה של חולי סוכרת היא הפיכה, אם היא מתגלה בשלבים הראשונים, ומכאן חשיבות המחקר.

 

עורכי המחקר, שקיבל אישור ועדת הלסינקי, זקוקים למתנדבים חולי סוכרת שיעברו בדיקת ריח שאורכה כשעה. במהלכה יתבקשו המתנדבים להריח תרכובות שונות בעלות ריחות שונים ולדרגם בסקאלה שיציגו החוקרים.

 

מתנדבים חולי סוכרת המעוניינים להשתתף במחקר ב"וולפסון", מתבקשים לפנות לטלפון: 050-2775099

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד