חיפושדלג על חיפוש

יום מחקר

7/06/2009

"בדיקת דם פשוטה של רמת הורמון האדיפונקטין, המופרש ע"י רקמת השומן אך נמצא ברמות נמוכות אצל אנשים שמנים, יכולה לנבא תחלואה של כלי דם והופעת שינויים מוקדמים של טרשת עורקים בחולים שמנים"
– עבודת המחקר של ד"ר מרינה שרגורודסקי, מנהלת המרפאה להשמנת יתר, נבחרה לעבודת המחקר המצטיינת של יום המחקר הרפואי השנתי של המרכז הרפואי וולפסון, לזכרו של ד"ר דוריאן פאול.

 

למקום השני והשלישי נבחרו העבודות:

* זיהוי אירועי רפלוקס (החזר מהקיבה לוושט) שמגרים שיעול ותסמינים נשימתיים אחרים בתינוקות וילדים – ד"ר צילי צנגן מהיחידה לגסטרואטרולוגיה ילדים.

* בדיקת יכולת המעבר של אינסולין "לנטוס" דרך השליה. במחקר נמצא כי  אינסולין זה איננו עובר את השליה מצדה האימהי לצדה העוברי, ולכן שימוש באינסולין זה בנשים הרות עם סוכרת הינו בטוח – ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות. 

                                                             

פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מסר כי מחלקות ביה"ח הגישו 26 עבודות ראויות ומעניינות, (כאשר 11 עבודות מאגף נשים ויולדות) מתוכן נבחרו 8 עבודות מצטיינות. פרופ' לוריא הוסיף כי במהלך שנת 2008 היו לרופאי "וולפסון" 120 פרסומים בעיתונות המדעית בארץ ובחו"ל. הוא הודה להנהלה, לחברי הועדה המארגנת ולעמותת הידידים של המרכז על עזרתם.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך את הנוכחים והאורחים מהחוץ ואמר כי בית חולים טוב נבחן בשלושה פרמטרים: טיפול רפואי, הוראת סטודנטים ומתמחים, ומחקר אקדמי רפואי. יום המחקר בא להבליט את החשיבות שביה"ח רואה בנושא המחקר, שמקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ומכניס בו חידושים.

 

פרופ' יוסף מקורי - דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א בירך ואמר כי הוא איננו מחמיץ את ימי המחקר של "וולפסון" בגלל ההערכה למחקרים הנעשים בביה"ח, ומפני שרופאים מ"וולפסון" תופסים תפקידים בכירים ומשמעותיים בפקולטה לרפואה בתחום ההוראה האקדמית.

 

פרופ' אבינועם רכס – יו"ר ועדת האתיקה בהסתדרות הרפואית, נשא הרצאה מרתקת על הנושא: "אמת ושקר במחקר הרפואי, בעל המאה הוא בעל הדעה".

 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עיזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". בהרכנת ראש צויין כי בשבוע שעבר הלכה לעולמה הדה פנאוס – מנהלת העיזבון. חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות התקיימה בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מר אלי בארי – יו"ר עמותת ידידי המרכז.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד