חיפושדלג על חיפוש

"שווה בדיקה" - שווה לכל אחד

18/08/2009
"שווה בדיקה" - שווה לכל אחד

"שווה בדיקה" היא תוכנית לאומית, ביוזמתו של ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי וולפסון, ובחסות משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית בישראל, שלראשונה מאפשרת לכל אחד להזין באתר האינטרנט פרטים מינימאליים ללא צורך להזדהות, ולקבל רשימת בדיקות לגילוי מוקדם של מחלות, חיסונים ופעולות שעליו לבצע, על מנת לשמור על בריאותו ועל איכות חייו.

האינטרנט מוצף במידע רפואי שאינו ממוקד בצרכי הגולש, לא פעם שנוי במחלוקת רפואית ונגוע באינטרסים שונים. האתר "שווה בדיקה" מאפשר לגולש לקבל מידע מוסמך ואמין, הרלוונטי רק לו, בהתאם לגילו, מינו, גובהו ומשקלו, תוך פירוט ההמלצות להן הוא זכאי במסגרת סל הבריאות. את ההמלצות ניתן להדפיס ולהביאן לרופא להמשך טיפול.

כל ההמלצות המובאות באתר מסתמכות על המלצות משרד הבריאות, כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת, וכוחות המשימה האמריקאים והאירופאים. ההמלצות מתחשבות בנתונים הייחודיים של מערכת הבריאות בישראל, מבוססות ראיות, ויש עליהן הסכמה רפואית מלאה

ד"ר יצחק ברלוביץ: "הקמת האתר "שווה בדיקה" מהווה מבחינתי הגשמת חזון – לראשונה לכל אדם, בכל מקום ובכל שעה, קיימת אפשרות לקבל מידע מעודכן ומותאם אישית, הנחוץ לו לניהול אורח חיים בריא, ואני מאמין ששימוש מושכל באתר, יביא לשינוי משמעותי בתחום הרפואה המונעת ויתרום תרומה חשובה לבריאות תושבי ישראל".

פרופ' חוה טבנקין – יו"ר כוח המשימה הישראלי לקידום בריאות ורפואה מונעת של ההסתדרות הרפואית ואיגוד רופאי המשפחה, וממקימי האתר "שווה בדיקה": "אני מאמינה שצריך לעסוק בבריאות ולא בחולי, וסבורה שכל אדם צריך לקחת אחריות על בריאותו. מכאן חשיבות אתר זה שנותן מידע בנושאי קידום בריאות, רפואה מונעת  ואיתור מוקדם של מחלות, ומפנה המלצות עדכניות לרופא המטפל".

יונתן לבנה – ממקימי האתר "שווה בדיקה" (בהתנדבות מלאה) ובעלים של "אילובי" חברה לפיתוח מיזמי אינטרנט ומערכות מידע מתקדמות: "שווה בדיקה" מחבר את עולם הרפואה לעולם האינטרנט ומאפשר לגולש, במספר שניות, בפשטות וזמינות מירבית, לדלות מתוכו מידע המתעדכן באופן רציף, וממוקד במה שרלוונטי רק לגביו. המידע מתייחס באופן ספציפי לגולש ולכן מניע אותו לפעולה מיידית.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד