חיפושדלג על חיפוש

השמנה בילדים - סוכרת במבוגרים

23/08/2009
השמנה בילדים - סוכרת במבוגרים

"השמנת יתר בילדים ובני נוער הפכה למגיפה אמיתית בישראל, וכמחצית מהילדים הסובלים מהשמנת יתר הופכים לחולי סוכרת של מבוגרים" - כך אמר ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", שפותחת
סדנא לירידה במשקל לילדים ובני נוער בתחילת חודש ספטמבר - ביום רביעי 2.9.09. להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.

בתמונה: ד"ר ויינשטיין. צילום: ברק נונא

ד"ר ויינשטיין הוסיף כי מי שיורד במשקל ושומר על משקל תקין לאורך זמן, יוכל ליהנות מבריאות טובה. 

הסדנא המיועדת לבני 7-14 תתקיים פעמיים בשבוע אחה"צ, למשך שלושה חודשים. למשתתפים יחולקו דילגיות כדי להגביר את המוטיבציה שלהם לפעילות גופנית בבית, ומאמנת הכושר תחלק גביע ומדליות לילדים שיפגינו בסדנא מאמצים ומילוי כל ההוראות באופן נמרץ.

בתוכנית:

 • פעילות גופנית עם מאמנת הכושר סיגל יוסף המתמחה בילדים, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית.
 • פגישה עם דיאטנית מוסמכת לילדים נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, בישול ארוחות בריאות, למידת קריאת תוויות מזון, התמודדות עם אכילה במסיבות, מסעדות, בימי הולדת וכו'. 
 • פגישה עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתחזק את ביטחונם העצמי ותאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם, באמצעות שיחות ופעילות אמנותית מהנה ויצירתית כמו ציור ופיסול.

ההורים יוזמנו לשיחות אישיות וקבוצתיות.

במסגרת הסדנא יבוצעו בדיקות דם, מעקב משקל, מדידת אחוזי שומןוהיקפים. הילדים ייבדקו ע"י ד"ר זוהר לנדאו - אנדוקרינולוגית ילדים. 

נעמי מור - מרכזת הסדנא אמרה כי הוחלט לפתוח את הסדנא לפני החגים, כדי לסייע לילדים ולבני הנוער לעבור את ארוחות החג מבלי לעלות במשקל. 

להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד