חיפושדלג על חיפוש

הפנינג הריון

29/09/2009

במחלקת היולדות של המרכז הרפואי "וולפסון", בהתאם למחקרים רפואיים עדכניים, דוגלים במדיניות של סיום הריון  בשבוע ה- 41 ולא נותנים לו להימשך יתר על המידה עקב סיבוכים וסכנות הכרוכים בכך. כך דיווח פרופ' שמואל לוריא – רופא בכיר בחדר לידה, ויהיה בין הדברים שיוצגו בהפנינג הריון שעורך אגף נשים ויולדות של "וולפסון" בשיתוף עם הירחון הורים וילדים, ביום שישי 16.10.09, בשעה 09:00 בבוקר, באולמי "גלריה" רח' לישנסקי 22 א.ת.ח. ראשון לציון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם. 

פרופ' לוריא הסביר כי המדיניות במחלקת היולדות מובילה לירידה בתמותה של עוברים ותינוקות, מורידה שיעור של תחלואה עוברית הנובעים מכליאת כתפיים ושאיבת מי שפיר מקוניאליים, ומורידה שיעור של ניתוחים קיסריים. היולדות מגלות שביעות רצון רבה ממדיניות זו. 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון", וכן יריד מציגים מגוון והגרלת פרסים, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

פרופ' אברהם גולן - מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית, וחשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.פרופ' גולן הוסיף שניתן להימנע מסכנות שונות לעובר כאשר מיילדים בצורה פעילה בסוף השבוע ה- 41 להריון. 

בתוכנית:

09:00 -    התכנסות, כיבוד קל, וביקור ביריד מציגים.

09:30 -   *הריון, התהליך המופלא! - פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות.

              *לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר- ד"ר סוזנה ונד

              *לקראת הלידה ולאחריה- ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות.

              *לידה כחוויה אישית ומשפחתית- פרופ' שמואל לוריא, רופא מחדר לידה.

10:30 -   הפסקה, וביקור ביריד המציגים.

11:15 -  פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון".

12:00 -   דברי סיום והגרלה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד