חיפושדלג על חיפוש

הופיע הספר "מיילדות, גינקולוגיה ופוריות"

15/11/2009

הופיע הספר "פוריות, מיילדות וגינקולוגיה" בעריכת פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי "וולפסון" וראש החוג למיילדות וגינקולוגיה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. 

הספר שבכתיבתו השתתפו בכירי הגינקולוגים בארץ, הוא ספר לימוד מעמיק ורחב היקף, בשפה העברית, המיועד לסטודנטים לרפואה, מתמחים וגינקולוגים.  

פרופ' גולן ציין כי הנושאים המוצגים בספר משלבים ניסיון עשייה קלינית יומיומית בבתי החולים ובמרפאות עם תוצאות מחקרים. כמו כן משולבים בספר פרקים חדשניים, תוצאות תגליות של השנים האחרונות, וכן טיפולים וניתוחים עדכניים, פרי טכנולוגיות מתקדמות שמיושמות בבתי החולים. לצד הנושאים הקלאסיים הנוגעים להריון, לידה, משכב לידה וסיבוכיהם, פריון וגינקולוגיה, הוכנסו לספר גם נושאים שהמעיטו לעסוק בהם בעבר כגון: גינקולוגיה של גיל הילדות וההתבגרות, אונקוגנטיקה, כירורגיה מונעת, הפרעות בתפקוד המיני, תאי גזע והפוטנציאל הטמון בשימוש בהם, ועוד. 

פרופ' גולן עמד על חשיבותו של הספר המופיע בשפה העברית, שהופך את החומר המופיע בו לידידותי לקורא הישראלי, ועל המידע המקיף והעדכני עם החידושים האחרונים, שהוא לעזר רב ללומדים ולעוסקים בתחום.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד