חיפושדלג על חיפוש

חנוכת המחלקות המשופצות

26/11/2009
חנוכת המחלקות המשופצות

"אני רוצה שמשרד הבריאות ישקיע בבתי חולים בפריפריה, ולצורך העניין פריפריה יכולה להיות גם במרכז הארץ. אני מקוה שבעוד זמן לא רב, בתי חולים ממשלתיים קטנים ובינוניים המשרתים ציבור גדול שבחלקו חסר אמצעים, ישודרגו מבחינת רמת הציוד הרפואי והבינוי"

- כך אמר הרב יעקב ליצמן – סגן שר הבריאות, בטקס חנוכת שתי מחלקות פנימיות במרכז הרפואי "וולפסון", שעברו שיפוץ יסודי בעזרת מימון של ועידת התביעות ומשרד הבריאות. ליצמן הוסיף כי יש להכיר טובה לועידת התביעות על פעילותה המבורכת "בתקוה שיתנו ויחזרו ויתנו" לביה"ח "וולפסון", כי שיפוץ המחלקות משפיע לטובה על החולים שמתאשפזים בהן ועל הצוות המטפל.  

סגן השר ליצמן התחייב, יחד עם אנשי ועידת התביעות ובראשם אברהם פרסלר – נציג ועידת התביעות בישראל, לממן את בנייתה מחדש של המחלקה לטיפול נמרץ כללי ב"וולפסון", כדי שתוכל לעמוד בדרישות של הטיפול המתקדם ביותר. כשביקר במחלקת הילדים ובטיפול נמרץ ילדים, התרשם סגן השר מהצורך בבינוי מחדש גם של מחלקות אלה, המשרתות ילדים רבים הן מישראל והן מהעולם, ולמרות רמתן הרפואית הגבוהה הרי מבחינת התנאים הפיזיים הן דורשות שדרוג והרחבה משמעותיים. 

הרב מנחם הכהן – סגן נשיא ועידת התביעות, אמר שהמעמד מרגש והוא שמח על חנוכת שתי המחלקות הפנימיות עם 72 מיטות, שמביאות לרווחת המאושפזים ובמיוחד לזו של ניצולי השואה. לדבריו אין ממלאים מצוות ביקור חולים כהלכה אלא אם דואגים גם לרווחת החולה. 

פרופ' ראובן צימליכמן - מנהל מחלקה פנימית ו' בירך בשמו ובשם עמיתו ד"ר אהרון חלבה - מנהל מחלקה פנימית ה', הודה על השיפוץ הנהדר של המחלקות והסביר שהתנאים הקודמים היו גרועים מאד וועידת התביעות לא יכלה לקבל החלטה טובה יותר, כי "וולפסון" הוא ביה"ח מס' 1 בטיפול בניצולי שואה חסרי אמצעים. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך את הנוכחים שבאו לכבד את המעמד ואמר כי זהו אחד הרגעים המשמחים ביותר עבורו. ד"ר ברלוביץ הודה למר פרסלר – נציג ועידת התביעות בישראל וציין שאין זו התרומה הראשונה שלהם לביה"ח, לרב מנחם הכהן ולירון מרקוס – סגן נציג ועידת התביעות, לאנשי משרד הבריאות ובראשם לסגן שר הבריאות וליהודה רון – סמנכ"ל בכיר וראש מינהל תכנון ובינוי מוסדות רפואה, למנהלי המחלקות, ליושבי ראש ועדי העובדים בביה"ח ולכל העושים במלאכה.   

בתמונה מימין לשמאל:פרופ' ראובן צימליכמן - מנהל מחלקה פנימית ו', ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון", הרב יעקב ליצמן - סגן שר הבריאות, הרב מנחם הכהן - סגן נשיא ועידת התביעות, אברהם פרסלר - נציג ועידת התביעות בישראל, ד"ר אהרון חלבה - מנהל מחלקה פנימית ה'.צילמה: קרן סנדז'יבסקי.                                                                            

 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד