חיפושדלג על חיפוש

ירוק ורוגע בבמכון האונקולוגי

4/01/2010

הצבע הירוק בסימן של טבע, איזון, הרמוניה, רוגע וריפוי, היה נושא המפגש בסוף השבוע של סדנת "דיאלוג בצבע", במכון האונקולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון", ביוזמתה של עפרה רביזדה – אחות אחראית של המכון. בסדנה נעשה שימוש בצבע (בכל מפגש צבע אחר) ואיפור, כדי לסייע לחולות בהתמודדות עם מחלת הסרטן. 

המדריכה סיגל לוי שבעצמה חלתה בסרטן והחלימה, מבקשת להביא צבע לחיי החולות ולשמח אותן. היא אומרת שמחלת הסרטן פוגעת באנשים מכל הבחינות, מערערת את הביטחון בגופם ומשנה את הדימוי העצמי שלהם. לדבריה ניתן להשתמש באיפור לשיפור המראה החיצוני, מה שיכול לחולל פלאים בהרגשה הפנימית. 

למפגש הירוק שיוותה לוי אופי של  טבע ומיחזור: יריעות יוטה גדולות ובדים ממוחזרים נתלו על הפרגודים, הרצפה כוסתה בדשא מלאכותי, הוגש אוכל  ירוק – תפוחים, אגסים קיוי מיובש. החולות שהתאספו בחדר נכנסו לאווירה הירוקה והגיבו באנחת רווחה ותחושת נעימות על הרוגע שהחדר שידר להן.  

סיגל לוי עודדה את המטופלות שהתחברו לצבע ממקום אינטואיטיבי, לספר סיפורים וחוויות על משמעות הצבע הירוק בחייהן. לוי נתנה להן עצות איפור שמותאמות לבעיותיהן והסבירה כי למטופלות יש לעתים פנים אדומות בעקבות הטיפולים הכימותרפיים, כאשר קונסילר בצבע ירוק מטשטש את האדמומיות.

היא איפרה את אחת המטופלות והדגימה זאת עליה. המטופלת הפכה מול עיני הנשים בסדנא לבעלת מראה יפה ובריא, מה שהעלה חיוך גדול  על פניה וסחט מחמאות מכל הנוכחות. 

עפרה רביזדה אמרה שהמטופלות נהנו מאד מהמפגש והן מצפות למפגשים עם הצבעים הנוספים. רביזדה הוסיפה כי סדנת "הדיאלוג בצבע" המתקיימת בחסות חברת "אלי לילי", משתלבת במיגוון הטיפולים התומכים המוצעים למטופלים במכון האונקולוגי של "וולפסון" בניהולו של ד"ר יוסף ברנר. מטרתם לסייע  בהתמודדות עם מחלת הסרטן ועם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי. המטופלים מציינים כי הפעילויות הייחודיות משפרות את הרגשתם, מסיחות את דעתם ומנעימות להם את השהות במכון.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד