חיפושדלג על חיפוש

יחידה לפסיכולוגיה רפואית

7/02/2010

נפתחה יחידה לפסיכולוגיה רפואית במרכז הרפואי "וולפסון", הנותנת טיפול פסיכולוגי לאנשים עם בעיות ומחלות גופניות, שזקוקים לסיוע נפשי בהתמודדות עם המחלות. השירות ניתן הן למטופלי ביה"ח והן לציבור הרחב, כיוזמה משותפת של "וולפסון" ושל המכללה האקדמית ת"א-יפו השוכנת בסמוך לביה"ח. 

פרופ' רבקה יעקובי – ראש המגמה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית ת"א-יפו וד"ר נועה ברק – יו"ר החטיבה הרפואית בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל, פסיכולוגיות רפואיות בכירות המנהלות את היחידה, הסבירו כי רבים מהחולים ובני משפחותיהם, זקוקים לסיוע נפשי בהתמודדות עם מחלות כגון סרטן, לב, סוכרת, עור, גסטרואנטרולוגיה, בעיות פריון ועוד. מדובר בהתמודדות עם כאבים, חרדות,  פחדים, בושה, אובדן, דיכאון, קשיים בתקשורת עם הסביבה עקב המחלה ועוד. בנוסף ערוכה היחידה לטיפול במצבים טראומתיים כגון פציעות ותאונות. במקרים רבים אנשים אלה חווים בדידות גדולה כי אין להם עם מי להתייעץ או לחלוק את מצוקתם, וזאת בשעה שעליהם לגייס את כל המשאבים הנפשיים להתמודדות עם מחלתם. 

פרופ' יעקובי הסבירה כי ביחידה נעשה שימוש במגוון טכניקות טיפוליות עדכניות כגון: ביו פידבק, הרפיה, היפנוזה רפואית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, דמיון מודרך, טכניקות לטיפול בטראומה ועוד. מחקרים שנעשו בתחום מצביעים על כך שהתערבויות  פסיכולוגיות כגון אלה עשויות לסייע בזירוז תהליכי ההחלמה, בקיצור ימי אשפוז, בירידה בצריכת תרופות, ובשיפור ההרגשה. הטיפולים הם אישיים, זוגיים, משפחתיים, או קבוצתיים. 

פרופ' יעקובי  אמרה שאין בציבור די מודעות לתחום הפסיכולוגיה הרפואית, כאשר סיוע יחסית קצר וממוקד, יכול לשפר משמעותית את איכות חייהם של החולים ולהקנות להם כלים להתמודדות עם הבעיות, והוסיפה: "אנשים לא צריכים להישאר לבד בהתמודדות הקשה". 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך על פתיחת היחידה, פרי יוזמה משותפת עם המכללה האקדמית ת"א-יפו, ואמר כי הוא שמח על האפשרות לספק לקהילה גדולה אוזן קשבת למצוקותיה ומענה לבעיותיה. "אנו בביה"ח רוצים להעניק טיפול מלא לחולה, כאשר אנו יודעים כי אין הפרדה בין הגוף לנפש". 

היחידה לפסיכולוגיה רפואית של "וולפסון" פועלת שלושה ימים בשבוע. לקביעת תורים יש לפנות לטל. 03-5028111.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד