חיפושדלג על חיפוש

סיורים בחדרי הניתוח

21/02/2010
סיורים בחדרי הניתוח

"יום אחות חדר ניתוח" צויין במרכז הרפואי "וולפסון" כחלק מ"יום אחות חדר ניתוח האירופי". היום נפתח בברכות של ההנהלה לצוות חדר הניתוח, שעבודתם הראויה לכל הערכה, מתבצעת במרתף מאחורי דלתות סגורות, נסתרת מעיני שאר עובדי ביה"ח, וביום אחד בשנה החליטו לחשפה לעיני כולם.  

צוות חדר הניתוח יזם סיורים מודרכים בחדרי הניתוח לאחיות ורופאים מהמחלקות השונות, להנהלה, לאנשי מינהל ומשק, לצוות המורים מביה"ס לסיעוד ע"ש א. "וולפסון" ולחברי עמותת הידידים. כ- 100 אורחים השתתפו בסיורים שהודרכו ע"י אחיות חדר ניתוח, וכללו צפייה בניתוחים, באמצעות טלוויזיות שהוצבו מחוץ לחדרי הניתוח, כגון: ניתוח לב בילד, ניתוח קטרקט כשהם צופים בהשתלת עדשה בעין ועוד, תוך שיתוף פעולה של המנתחים בהסברים. כמו כן צפו האורחים בתערוכה של ציוד ומיכשור ייחודי המשמש את המנתחים, אביזרים נלווים שונים כגון פרוטזות ושתלים שונים ועוד. התערוכה עוררה ענין רב. 

איריס לניאדו – אחות אחראית חדר ניתוח, עמדה על חשיבות חשיפת העשייה, ולו רק על קצה המזלג, של צוות חדר ניתוח, והוסיפה כי שאבה עידוד רב מהתגובות הנלהבות והמפרגנות שהתקבלו מכל המשתתפים בסיורים. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך על יוזמת צוות חדר ניתוח לקרב את שאר העובדים בביה"ח אל פעילותם, ואמר שחדר הניתוח הוא לבו הפועם של ביה"ח ומספק שירות חיוני לכל המחלקות. ד"ר ברלוביץ ציין את עבודתם המסורה, המקצועית והיעילה כל השנה והודה להם בחום.

בתצלום: עובדים של "וולפסון" לבושים במדי חדר ניתוח בעת סיור, צופים בציוד למנתחים ושתלים אורתופדיים כחלק מתערוכה. צילם:  ברק נונא. 
בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד