חיפושדלג על חיפוש

במותה הצילה חיים של אחרים

28/04/2010

תרומת איבריה של אישה בת 45 שנפטרה, אשר התבצעה במרכז הרפואי "וולפסון", הצילה חייהם של חמישה אנשים ומאור עיניהם של שניים נוספים. האישה הגיעה לביה"ח במצב אנוש, כל הניסיונות להצילה עלו בתוהו ובמהלך האישפוז נקבע מוות מוחי נשימתי. לאה הררי – מתאמת ההשתלות של "וולפסון", פנתה למשפחה בבקשה לתרום את איבריה של האישה, והמשיכה ללוות את המשפחה בשעותיה הקשות.  

צוות היחידה לטיפול נמרץ כללי בניהולה של ד"ר יעל חביב-ידיד, נתן תמיכה רבה למשפחה, כאשר ד"ר חביב-ידיד הגיעה מספר פעמים מהבית בשעות הערב והלילה, על מנת לתת תשובות למשפחה, שנאלצה להתמודד עם משמעות המוות המוחי ועוצמת התוצאות הנובעות מתרומת איברים. 

בנה של האישה - חייל בן 21 - כינס את בני המשפחה, והם החליטו באצילות רבה, ברגע הקשה ביותר עבורם, לקחת אחריות ולהציל חיים. כמו כן הודתה המשפחה ללאה הררי ולעובדת הסוציאלית סיון בוק על התמיכה והליווי האמפטי. 

תהליך ההכנה לתרומת האיברים דרשה מביה"ח התארגנות לוגיסטית מורכבת של גיבוש צוותים רפואיים, שהצליחו תוך זמן קצר להתארגן, כשחלקם הגיעו במיוחד מהבית, כדי לבצע את כל הבדיקות הנדרשות. 

האיברים הושתלו בחמישה חולים אנושים בגילאי 24 עד 63 והצילו את מאור עיניהם של שני אנשים נוספים. הניתוחים התבצעו בששה בתי חולים : 

הלב הושתל בגבר בן 63 במרכז הרפואי שיבא

הריאה הושתלה באישה בת 53 במרכז הרפואי רבין

הכבד הושתל בגבר בן 57 במרכז הרפואי הדסה

כליה ולבלב הושתלו בבן 39 במרכז הרפואי סורסקי (איכילוב)

הכליה השנייה הושתלה בצעירה בת 24 במרכז הרפואי רמב"ם

קרנית הושתלה באישה בת  45  במרכז הרפואי וולפסון

קרנית שנייה הושתלה באישה בת 50 במרכז הרפואי וולפסון. 

ד"ר ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" וממונה על תחום ההשתלות במשרד הבריאות,  עמד על החשיבות העצומה של תרומת איברים להצלת חיי אדם, ושיבח את פעולת כל מי שהיה מעורב בתהליך המורכב בביה"ח, שעשו זאת בנאמנות ובמקצועיות רבה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד