חיפושדלג על חיפוש

ערב הוקרה לפסל יצחק סלומון

3/05/2010
ערב הוקרה לפסל יצחק סלומון

"יופי ובריאות הולכים טוב ביחד, והפסלים שיצחק סלומון תרם לביה"ח וולפסון  מוסיפים יופי למקום שתפקידו לדאוג לבריאות האנשים, ומאפשרים לכל באי ביה"ח לצפות ביצירות אמנות, ועל כך אנו מודים לו" אמר ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", בערב הוקרה לפסל יצחק סלומון שהתקיים בביה"ח בסוף השבוע.  

העיתונאי שלמה נקדימון, חברו מזה שנים רבות של סלומון, אמר כי שמח לבוא לערב ההוקרה, והזכיר כי רוב שנותיו כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות" עברו עליו כפרשן פוליטי, אך היה לו בזמנו גם טור בענייני תרבות, וכך זכה להכיר את הפסל יצחק סלומון ואת רעייתו הציירת עמנואלה  - שני אמנים נפלאים. נקדימון אמר כי "סלומון יצא מבטן אמו ומכחול בידו" והזכיר ציוני דרך בדרכו: לימודיו כגרפיקאי בטרנסילבניה, לימודיו בארץ בבי"ס אבני, לימודי הפיסול בפריז, ורשימה ארוכה של תערוכות שבהן השתתף וכן תערוכות שיזם עבור משרד החוץ, כמו תערוכת אמנות ופולקלור אפריקאי. נקדימון ציין את התלמידים הרבים שיצאו מביה"ס לאמנות שסלומון הקים עם אשתו בחולון כשהם דואגים לדור ההמשך, וכן הפרסים הרבים שזכה בהם. נקדימון בירך את ביה"ח "וולפסון" על שזכה בפסליו היפים של סלומון. 

סלומון תרם לביה"ח חמישה פסלים גדולים: שלושה פסלים של עקרב, זבוב ונמלה עשויים יציקות פיברגלס עם ברזל שמוצבים בגינת הפטיו הגדולה של ביה"ח כשהם משתלבים היטב בצמחייה, ושני פסלים לזכר השואה עשויים נחושת המוצבים בפטיו סמוך ומעוררים הרבה תגובות מהצופים.

יצחק סלומון הנרגש הזכיר בדבריו את היותו ניצול שואה, אך ציין שהוא מעדיף לדבר על ריפוי באמצעות אמנות, כי יש לה כוח לרפא חולים, ולכן לדעתו "וולפסון" הוא המקום הראוי ביותר להצבת פסליו. 

לסיום הערב זכו האורחים לסיור וצפייה בפסלים בליווי הסבריו של הפסל, והביעו את התפעלותם מהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד