חיפושדלג על חיפוש

לאם ולבן שלום

יולדת בשנות השלושים לחייה, אם לשניים, הגיע לבית חולים בשבוע ה-38 להריונה. אחרי מספר שעות בחדר לידה הבחינו הרופאים בהאטה בדופק העובר והחליטו לבצע ניתוח קיסרי דחוף כדי להציל את חייו. לפתע היולדת הכחילה, התחיל דימום חזק, לחץ הדם שלה ירד והיא איבדה את ההכרה. הצוות חשד שמדובר בסיבוך לידה מסוכן - תסחיף מי שפיר. באמצע הלילה הוזעקו פרופ' אברהם גולן, מנהל אגף נשים ויולדות בבית-החולים וולפסון, פרופ' טיבריו עזרי, מנהל מחלקת ההרדמה, היועץ לקרישת דם ד"ר אשר וינדר - והחל המאבק לחיי האם והעובר. "משמעותו של תסחיף מי שפיר הוא שחומר ממי השפיר זורם לדם וגורם לזיהום", הסביר פרופ' גולן. "שעורי תמותה של נשים במקרים כאלה הם גבוהים ,ואם מצליחים להציל את האישה, לרוב אין ברירה אלא לבצע כריתה של הרחם". בסופו של הניתוח המסובך נולד תינוק שהונשם והתאושש והרחם של האם לא נכרת.

"תודה לאל" ,אמר האב הטרי , "ותודה לכל צוות הרופאים של כל המחלקות שטיפלו באשתי ובבן שלי והצילו אותם".

ד"ר יצחק ברלוביץ,  מנהל בית-החולים אמר: " הסיכויים של אישה לצאת בחיים לאחר אירוע כזה הם נמוכים. הערנות של הצוות ושיתוף הפעולה של הרופאים, של המרדימים ושל האחיות אפשרו להציל את חייה".     

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד