חיפושדלג על חיפוש

כנס ארצי ב-א.א.ג.

2/05/2011
ד"ר יהודה רוט

"באחרונה פיתחנו תכשיר ייחודי שמקל על הטיפול בדלקות אוזניים",
כך בישר ד"ר יהודה רוט, מנהל מחלקת אף-אוזן-גרון וניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי וולפסון, בכנס ארצי של האיגוד הישראלי של רופאי א.א.ג, שהתקיים ביום חמישי האחרון (29.4.11) במרכז הרפואי וולפסון בחולון. בכנס נכחו עשרות רופאים בכירים, בהם ד"ר אבי גולדפרב, ד"ר שגית שושן וד"ר יהב אורון מהמרכז הרפואי וולפסון, רופאים מבתי החולים שיבא וברזילי וכן אחיות וקלינאיות תקשורת.
במסגרת הכנס, ד"ר רוט הציג בהרחבה הפיתוח הישראלי המקורי של חברת 'אוטיק פארמה' והמרכז הרפואי וולפסון; תכשיר ייחודי להקלה על הטיפול בדלקות אוזניים. המדובר בתכשיר אנטיביוטי בתצורת קצף, אותו ניתן לרסס בקלות וביעילות לתוך האוזניים.  ד"ר יהודה רוט: "לשימוש בקצף יתרון בולט מבחינת הנוחות והיעילות, בעיקר בקרב ילדים. התרופה שפיתחנו מבטלת את הצורך בהזלפת טיפות אל תוך האוזן וספירתן, מונעת את דליפת החומר החוצה, והיא ניתנת פעם אחת ביום, במקום פעמיים".  ד"ר רוט ציין כי התכשיר נמצא בניסוי קליני רב-מרכזי, בשיתוף עם בתי חולים נוספים, ועדיין אינו זמין מסחרית.
פיתוח נוסף שהוצג בכנס, הוא דימות של תהליכים במוח בעת הרחה, שמיעה או בליעה – בזמן אמת - באמצעות שימוש בתהודה מגנטית תפקודית (fMRI). ד"ר רוט מסביר: "בזמן ביצוע בדיקת MRI, ניתן כיום לעשות שימוש בידע חדש על מנת להבחין בשדות המגנטיים שבתוך תאי המוח. כשאנחנו מבצעים פעולה מוחית, צריכת החמצן של תאי המוח משתנה. הדבר הזה מודגם על ידי שינוי בפעילות המגנטית שלהם, אשר ניתנת לקריאה כיום".
נושאים נוספים שהוצגו בכנס: גישות כירורגיות לאזורים נסתרים בגרון, באף ובסינוסים, סוגיות בהשתלה של מכשירי שמיעה חדשניים, מאפיינים של טנטון בנפגעים כתוצאה מחשיפה לרעש חזק והשפעת העישון על הצלחת ניתוחי אף.
 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד