חיפושדלג על חיפוש

דייג, אוהב דגים?

ג'ורג' גיאורגייב, דייג מחולון, אשר ניצל מהרעלה הודות לטיפול המסור ב"וולפסון": "חיי ניצלו כאן, בוולפסון. אני לא יודע מה היה קורה לו לא הגעתי לכאן בזמן".
דייג, אוהב דגים?

"חיי ניצלו כאן, בוולפסון. אני לא יודע מה היה קורה לו לא הגעתי לכאן בזמן". כך אמר השבוע ג'ורג' גיאורגייב (56), דייג תושב חולון, אשר ערב חג הפסח העלה בחכתו דג שמן, אך רעיל במיוחד.

גיאורגייב, שסיפר לעיתון "השקמה" כי כדייג ותיק הוא מכיר את הזן הזה של הדג, אשר נחשב למעדן שמיימי שמכינים גדולי השפים ביפן, ידע גם לומר כי מדובר בדג מסוכן שחשוב לדעת כיצד לבשלו בזהירות, משום שאכילה לא זהירה שלו עלולה להביא להרעלה קשה.

גיאורגייב הגיע למרכז הרפואי וולפסון, ערב החג, לאחר שאכל חתיכה מאזור מסוכן של הדג, ובזכות טיפול מקצועי ומהיר של רופאי מחלקת הטיפול הנמרץ, חייו ניצלו.
"מדובר בדג רעיל במיוחד, שיודע להפריש רעלן שעובד על מערכת העצבים המרכזית וההיקפית וגורם לחולשה בשרירים הדומה לשיתוק", כך מספר ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ של וולפסון. "גיאורגייב הגיע במצב קריטי וממש נלחמנו על חייו. לרוע מזלו של גיאורגייב, ובשל חוסר הידע שלו, הוא בחר לאכול דווקא את האיבר המסוכן ביותר בדג, הכבד, אשר מרכז בתוכו את הכמות הגדולה ביותר של הרעלן".

ד"ר סורוקסקי סיפר עוד, כי בתוך כמה שעות מהרגע שגיאורגי אכל חתיכה מהדג, הוא החל לסבול מהפרעות קצב ובוצעה בו החייאה. מאוחר יותר הוא שקע בתרדמת.

ד"ר יצחק ברלוביץ', מנהל המרכז הרפואי, סיפר כי היכולת להגיש סיוע רפואי מהיר לגיאורגייב ולהציל את חייו התאפשרה הודות לכך שמשפחתו דאגה להביא אותו במהירות רבה לטיפול במרכז הרפואי ולא התמהמהה. "גיאורגייב הגיע כשהוא מלווה בדג הרעיל, דבר שאיפשר לנו להתייעץ עם מרכז הרעלנים בחיפה ולהגדיל את הוודאות שלנו לגבי אופן הטיפול". בעקבות הסיפור, מערכת "השקמה" בדקה ומצאה כי ביפן לבדה נגרמים מדי שנה כ-50 מקרי מוות כתוצאה מטיפול לא נכון בדג המסוכן.
ובאשר לגיאורגייב, בתוך יממה מרגע הגעתו למרכז הרפואי וולפסון מצבו השתפר דרמטית והוא חזר לתפקוד. לאחר מכן הוא אושפז למשך כשבוע במחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי, בניהולה של ד"ר גייזל גודארד, ומשם הוא השתחרר בדיוק בזמן כדי לחגוג ביחד עם משפחתו את חג הפסח השני.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד