חיפושדלג על חיפוש

ד"ר אשר וינדר - מנהל חדש במכון להמטולוגיה

ד"ר אשר וינדר

ד"ר אשר וינדר מונה באחרונה למנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי 'וולפסון' . ד"ר וינדר, שכיהן עד לאחרונה כמנהל היחידה לקרישת הדם ב'וולפסון', יחליף בתפקידו את פרופ' אליעזר רחמילביץ', אשר כיהן כמנהל המכון במהלך 11 השנים האחרונות.

ד"ר אשר וינדר (53) גדל והתחנך ברמת גן והשלים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר וינדר התמחה ברפואה פנימית בביה"ח 'בלינסון' ובהמשך התמחה בהמטולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב.

ד"ר וינדר שרת בצה"ל במסגרת העתודה האקדמית והיה רופא גדודי ורופא חטיבתי, וכן שרת במפקדת קצין הרפואה הראשי בתפקידים שברובם עוסקים במחקר ופיתוח ובהתוויית מדיניות רפואית ברמה הארצית. כמו כן, ד"ר וינדר היה מיוזמי הקמת צוות 'טיפול מגפות' (צט"מ) של משרד הבריאות, היה מרכז פעילותו וכיום הוא ממשיך לכהן כחבר בצוות זה, כמו גם בגופים נוספים של משרד הבריאות.

עם סיום ההתמחות בהמטולוגיה, ד"ר וינדר נסע לארצות הברית, שם השתלם ועבד במחלקה להמטולוגיה היוקרתית של אוניברסיטת 'קורנל' בניו-יורק. עם חזרתו, ד"ר וינדר יסד את היחידה לקרישת הדם במרכז הרפואי 'וולפסון' שהוא עומד בראשה גם היום. במהלך תקופת פעילותו ב'וולפסון' ד"ר וינדר הקים שרות קליני ומעבדתי לאבחון וטיפול במחלות המטולוגיות המתבטאות בהפרעות קרישה, וכן ייסד את 'קבוצת העבודה הישראלית למחלת ה- ITP' (חוסר בתרומבוציטים) ועומד בראשה. ד"ר וינדר השתתף במחקרים קליניים רבים ויצר קשרי עבודה קרובים עם עמיתים מרחבי העולם. ד"ר וינדר ממשיך ללמד סטודנטים לרפואה - הן באוניברסיטת תל אביב והן במהלך התמחותם בבית החולים, ואף נבחר כמרצה מצטיין של הפקולטה לרפואה בתל אביב.

ד"ר וינדר הוא חבר באיגוד האמריקאי ובאיגוד האירופאי להמטולוגיה, וחבר באיגוד הבינלאומי לקרישת הדם. ד"ר וינדר כיהן כגזבר החברה הישראלית לקרישה ועד לאחרונה כיהן כמזכיר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולעירויי דם, והינו הגורם המקצועי האחראי מטעם האיגוד להוספת תרופות בתחום ההמטולוגיה והקרישה לסל שרותי הבריאות. לזכותו נזקפו הצלחות רבות בנושא.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד