חיפושדלג על חיפוש

תרופה לאלצהיימר?

22/02/2012

"בקרוב נתחיל בביצוע מחקר פורץ דרך, שמטרתו למצוא טיפול תרופתי למחלת האלצהיימר. לא טיפול בסימפטומים של המחלה, כפי שהיה נהוג עד היום, אלא טיפול במחלה עצמה, במטרה להפסיק אותה לחלוטין". כך אמר אתמול פרופ' יאיר למפל, מנהל מחלקת נוירולוגיה במרכז הרפואי וולפסון, בערב בריאות של 'וולפסון' שנערך בהיכל תרבות בבת-ים, בהנחיית איתן דנציג.

פרופ' יאיר למפל

פרופ' למפל הסביר ליושבים באולם כי מחלת האלצהיימר (דמנציה, שיטיון) הינה המגיפה של העשורים הבאים, שכן התחזיות הן כי עד שנת 2030 שיעור הסובלים מהמחלה יזנק עד פי 4 ביחס להיום. "שתי הסיבות העיקריות לכך הן הזדקנות האוכלוסייה מחד, והנטייה לאמץ פחות ופחות את המוח מאידך", הסביר פרופ' למפל. "היום אנשים נעזרים יותר ויותר במחשבים, בתכנות ניווט, אפליקיה ועוד, דבר שלא מאפשר להם להפעיל את המוח כפי שאימצו אותו בעבר".

ביחד עם פרופ' למפל, ישב פרופ' מוטי לורברבוים, מנהל המכון לרפואה גרעינית ב'וולפסון', אשר הסביר לקהל כי כיום ניתן לבצע אבחון של המוח באמצעות בדיקת מיפוי מוח מתקדמת, אשר מצלמת את המוח מכל הזווייות ב-360 מעלות, וכך יוצרת תמונה תלת מימדית ברורה.

פרופ' מוטי לורברבויים         

"במקרה הצורך, חשוב לדרוש את הבדיקה הזאת מהרופא שלכם", אמר פרופ' לורברבוים, וציין כי לצערו עדיין לא כל הרופאים מפנים את מטופליהם לבדיקה זו, "שהיא אמינה מאוד ואינה פוגעת ברקמות הגוף של המטופל".

כמו כן, בערב הבריאות בבת-ים  נכחו ד"ר אירינה בריסקמן, פסיכיאטרית המרכז הרפואי וולפסון וצילה ויידברג, מנהלת השירות הסוציאלי של ביה"ח, אשר התייחסו להיבטים המנטאליים של ההתמודדות עם מחלת האלצהיימר. לדיבריהן, חשוב ללוות את המטופלים, אשר עם גילוי המחלה עולים בהם פחדים, וחשב לא פחות ללוות את בני המשפחה הקרובים, אשר לא פעם חווים טראומה עם גילוי המחלה אצל יקיריהם.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד