חיפושדלג על חיפוש

כנס רפואי: הפרעות קשב וריכוז ונהיגה

לראשונה בישראל: כנס רפואי יבחן את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז (ADHD) לבין נהיגה.הכנס יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' ב-14 ביוני (יום ה') והינו פתוח לקהל.הכנס, בשיתוף עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יתייחס בין היתר לנושא יכולות הנהיגה של בני נוער הסובלים מבעיות קשב וריכוז; הקשר בין שינה, הפרעות קשב ונהיגה בקרב מבוגרים, ועוד.

ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, רופאה נוירולוגית בכירה, המרכז הרפואי 'וולפסון': "הפרעת קשב וריכוזפוגעת בכ-5-7% מהאוכלוסייה הצעירה, כאשר במעל מחצית מהם ההפרעה נמשכת עד לגיל המבוגר. הצרה היא שבגיל המבוגר כ-50%  מהם נשארים לא מאובחנים, ולכן גם לא מטופלים". עוד אומרת ד"ר אנקה: "הפרעת קשב וריכוז פוגעת בתפקוד החושים הבסיסיים, בהם ראייה ושמיעה, ולכן תפקודו הבסיסי של נהג הסובל מהפרעת קשב וריכוז אינו טוב, ומכאן עולה כי רמת הסיכון של מעורבות בתאונה עולה".
לדבריה של ד"ר אנקה, לפי הסטטיסטיקה, נמצא כי בארה"ב נוער הסובל מהפרעת קשב וריכוז מעורב פי 4 בתאונות דרכים. לעומת זאת, בקרב בני נוער המקבלים טיפול תרופתי להקלה בהפרעת הקשב והריכוז, נמצא כי מספר התאונות פחתו בכ-70%. "זאת ועוד, דיאטה נכונה – ללא סוכרים וחומרים משמרים, ובניית הרגלים של חיים בריאים, לרבות שינה רציפה ואיכותית, הם בעלי השפעה מכרעת על הנהיגה".

פרופ' יוסף ריבק, מנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים: "מערכות הקשב והריכוז של הנהג הינן תפקודים חיוניים לבטיחות הנהיגה שלו.הפרעות קשב וריכוז נמצאו כגורמי סיכון בנהיגה, אשר קשורים עם ביצוע עבירות תנועה, מעורבות בתאונות והיפגעות בתאונות.טיפול תרופתי ארוך טווח נמצא כמסייע במידה משמעותית להגברת הקשב והריכוז באופן אחיד כל היממה וכך מסייע לשליטה טובה יותר בביצועי הנהיגה". 

פרופ' יאיר למפל, מנהל המחלקת הנוירולוגיה במרכז הרפואי 'וולפסון': "לאור העובדה כי אוכלוסייה הסובלת מ-ADHD מאופיינת גם באחוז גבוה של תאונות באופן יחסי, מודעות לקיום ההפרעה וטיפול בה, הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הנפשי, בהכרח יוביל להקטנת מספר תאונות הדרכים".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד