חיפושדלג על חיפוש

שימוש בחומר הטבעי – שמן עץ התה לטיפול בפטרת הנרתיק

5/04/2006

ביחידה למחלות זיהומיות במרכז רפואי "וולפסון" בראשותו של פרופ' מיכאל דן, עורכים בימים אלה מחקר חדשני על שימוש בחומר הטבעי – שמן עץ התה, המופק מעצי התה באוסטרליה, לטיפול בפטרת הנרתיק. 

פרופ' דן אמר שלמרות ששמן עץ התה הוא תכשיר נפוץ וזמין, שמרבים להשתמש בו במסגרת הרפואה המשלימה, הוא לא נבדק מדעית עד היום ואין מידע בדוק על יעילותו. פרופ' דן הסביר שאם יוכח מדעית כי שמן עץ התה מסייע במיגור הפטריה בנרתיק, יהיה יתרון ברור לשימוש בחומר טבעי ולא כימי, על פני התרופות המקובלות. 

המחקר שקיבל את אישור ועדת הלסינקי, כבר נערך עם מספר חולות בפטרת הנרתיק ב"וולפסון".

החוקרים ביחידה למחלות זיהומיות מעוניינים לקבל חולות נוספות מכל הארץ שרוצות להשתתף במחקר זה.
ניתן לפנות בטלפון:  03-5028729.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד