חיפושדלג על חיפוש

פרופסורה לד"ר טלי שגיא

26/04/2006

פרופ. טלי שגיאפרופ' טלי שגיא – מומחית לנוירולוגית ילדים, מחלות מטבוליות ורפואת ילדים, המנהלת את היחידה לנוירולוגיה ילדים במרכז רפואי "וולפסון", קיבלה מינוי לדרגת פרופסור-חבר ברפואת ילדים, בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. 

בנוסף למרפאה הנוירולוגית הרגילה המטפלת בעיקר באיחור התפתחותי, הפרעות קשב והפרעות למידה, אפילפסיה וכאבי ראש, פועלות במסגרת היחידה 6 מרפאות יחודיות, רב תחומיות, אליהן מגיעים חולים מכל הארץ:

מרפאת מ.ג.ן – מרפאה לאבחון וטיפול בילדים עם הפרעות נוירולוגיות מורכבות ורב מערכתיות, גנטיות ומטבוליות.

המרפאה לנוירולוגיה של העובר – ייעוץ ואבחון נוירולוגי-גנטי טרום לידתי של מומים במוח העובר, בשיתוף עם ד"ר גדי מלינגר וד"ר דורית לב.

המרפאה להפרעות תנועה בילדים– מרפאה המתמחה באבחון וטיפול בהפרעות תנועה לא רצוניות, כגון: טיקים, כוריאה, דיסטוניה.

מרפאה למחלות עצב- שריר בילדים– מאבחנת בעזרת השיטות החדישות ביותר מחלות שריר ומציעה טיפולים בהתאם לפרוטוקולים בינלאומיים.

מרפאה לחולי אפילפסיה קשים– אבחון על ידי EEGעם וידאו וטיפול בחולים עם פרכוסים בלתי נשלטים, בתרופות ובטכנולוגיות החדישות ביותר.

מרפאה לרפואה משלימה– מטפלת בשיטות של הרפואה הסינית (שיאצו, טוינה, צמחי מרפא) בילדים עם בעיות נוירולוגיות והתנהגותיות. 

פרופ' שגיא ציינה כי המרפאות ב"וולפסון" משרתות אוכלוסיה מכל הארץ, עקב הידע הרב שנצבר והתמחות המרפאות בבעיות רבות ומורכבות בתחומים של התפתחות ילדים ומחלות נוירולוגיות בילדים.  

פרופ' שגיא הוסיפה שכיום חלה התקדמות רבה בהבנתן ואבחונן הגנטי של מחלות נוירולוגיות מורכבות וניתן היום לתת יעוץ גנטי מהימן במקרים רבים. יש גם התקדמות בשיטות הטיפול, עם כניסה לשוק התרופות של תרופות לאפילפסיה ואף טכניקה חדשה של גירוי עצב הוגוס לעצירת פרכוסים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד