חיפושדלג על חיפוש

סדנא לרופאים בקהילה על חידושים בתחום הגלאוקומה

במחלקת העיניים של המרכז הרפואי "וולפסון" בחולון בניהולה של ד"ר לילי נווה, עורך סדנא לרופאים בקהילה, על חידושים בתחום הגלאוקומה ועל הפיתוח המואץ של שירות הגלאוקומה ב"וולפסון". הסדנא תיערך ביום שלישי 13.6.06 בשעה 19:30 בביה"ח "וולפסון". 

ד"ר נווה – מומחית מהשורה הראשונה למחלת הגלאוקומה, הסבירה שגלאוקומה היא גורם מוביל בעולם המערבי להפרעות בראייה ולעיוורון. שכיחות המחלה מוערכת בכ – 2% באוכלוסיה מעל גיל 40 ומגיעה עד לכ – 10% בגיל 80.

בגלאוקומה מתרחשת פגיעה הדרגתית ובלתי הפיכה בעצב הראייה, שבתחילה איננה מורגשת ע"י החולה (לכן הגלאוקומה נקראת גם "הגנב השקט של הראיה") ומכאן החשיבות הרבה באבחון וטיפול בשלבים מוקדמים.  

ד"ר נווה אמרה שבשנים האחרונות פותחו מגוון טיפולים חדשניים ויעילים למחלה ומיכשור רפואי מתקדם, המסייע לגילוי מוקדם ואבחנה מדויקת של הגלאוקומה, ואלה מוצעים ע"י מומחי מחלקת העיניים של מרכז רפואי "וולפסון". היא הוסיפה כי הרופאים בקהילה הנם ציר הטיפול המרכזי בחולי הגלאוקומה ויישומן של אפשרויות הטיפול והמעקב העדכניות, יתרמו לטיפול המשופר בחולה. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד