חיפושדלג על חיפוש

פתיחת מרפאה להפרעות תנועה בילדים

המרפאה להפרעות תנועה בילדים נפתחה במרכז הרפואי וולפסון לפני מספר חודשים. המרפאה הינה חלק מהיחידה לנוירולוגית ילדים ומרפאת מג"ן בראשות פרופ' טלי שגיא וד"ר דורית לב.

מטרת המרפאה לאבחן את הסיבה להפרעות תנועה ולתת טיפול בהתאם. ד"ר לובוב בלומקין, נוירולוגית ילדים שהתמחתה בהפרעות תנועה בילדים בארצות הברית, מרכזת את המרפאה. במסגרת המרפאה להפרעות תנועה בילדים ניתן יעוץ פיזיותרפי על ידי הפיזיותרפיסטית גברת נילי ויסברגר ויעוץ סוציאלי על ידי העובד הסוציאלי מר אהרון גבאי.

למרפאה מופנים ילדים הסובלים מתנועות בלתי רצוניות, כמו טיקים, רעד בגפיים, כוריאואתטוזיס ודסטוניה, או ילדים עם הפרעת הליכה עקב חוסר יציבות או טונוס מוגבר ברגליים.

הפרעת התנועה השכיחה ביותר בילדים הינה טיקים. היום יש תרופות רבות העוזרות לטיקים פשוטים ומורכבים.  פעמים רבות המהלך הקליני של טיקים הוא תנודתי ומתבטא בגלי החמרה ושיפור, וברוב המיקרים אין צורך בטיפול תרופתי. חלק  גדול מהחולים זקוקים יותר לטיפול בתופעות אחרות המלוות את הטיקים כמו קשיי ריכוז וקשב, חרדות ופחדים, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, דיכאון. ההפרעות האלה מגבילות את תפקוד הילד הרבה יותר מטיקים פשוטים, אבל החולה עצמו והוריו לא תמיד יכולים לאבחן את הבעיה. במרפאה ניתן מענה לכל מגוון הבעיות מהן סובלים הילדים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד