חיפושדלג על חיפוש

פתיחת מרפאה להפרעות תנועה בילדים

המרפאה להפרעות תנועה בילדים נפתחה במרכז הרפואי וולפסון לפני מספר חודשים. המרפאה הינה חלק מהיחידה לנוירולוגית ילדים ומרפאת מג"ן בראשות פרופ' טלי שגיא וד"ר דורית לב.

מטרת המרפאה לאבחן את הסיבה להפרעות תנועה ולתת טיפול בהתאם. ד"ר לובוב בלומקין, נוירולוגית ילדים שהתמחתה בהפרעות תנועה בילדים בארצות הברית, מרכזת את המרפאה. במסגרת המרפאה להפרעות תנועה בילדים ניתן יעוץ פיזיותרפי על ידי הפיזיותרפיסטית גברת נילי ויסברגר ויעוץ סוציאלי על ידי העובד הסוציאלי מר אהרון גבאי.

למרפאה מופנים ילדים הסובלים מתנועות בלתי רצוניות, כמו טיקים, רעד בגפיים, כוריאואתטוזיס ודסטוניה, או ילדים עם הפרעת הליכה עקב חוסר יציבות או טונוס מוגבר ברגליים.

הפרעת התנועה השכיחה ביותר בילדים הינה טיקים. היום יש תרופות רבות העוזרות לטיקים פשוטים ומורכבים.  פעמים רבות המהלך הקליני של טיקים הוא תנודתי ומתבטא בגלי החמרה ושיפור, וברוב המיקרים אין צורך בטיפול תרופתי. חלק  גדול מהחולים זקוקים יותר לטיפול בתופעות אחרות המלוות את הטיקים כמו קשיי ריכוז וקשב, חרדות ופחדים, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, דיכאון. ההפרעות האלה מגבילות את תפקוד הילד הרבה יותר מטיקים פשוטים, אבל החולה עצמו והוריו לא תמיד יכולים לאבחן את הבעיה. במרפאה ניתן מענה לכל מגוון הבעיות מהן סובלים הילדים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד