חיפושדלג על חיפוש

שבוע מודעות והחתמת כרטיסי "אדי" לתרומת איברים

במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, יתקיים לציבור הרחב, שבוע מודעות והחתמת כרטיסי "אדי" לתרומת איברים, מיום ראשון 22.10 עד יום חמישי 26.10 (כולל), בין השעות 10:00-13:00 ו- 16:00-19:00, במסגרת קמפיין ארצי של המרכז הלאומי להשתלות. 

במהלך שבוע המודעות, יחתימו על כרטיסי "אדי", בדוכנים שיוצבו ב"וולפסון", כאשר חתימה כזו מאפשרת לאדם שחתם, להעיד על רצונו לתרום את איבריו לאחר מותו למי שזקוק להשתלה. כמו כן יחולקו דפי מידע שיענו על שאלות בנושא תרומות איברים כגון:

 • מי יכול לחתום על כרטיס תורם.
 •  מה אומר החוק והמשפט הישראלי.
 • מי אחראי על מערך התרומות וההשתלות בישראל.
 • תשובות לשאלות ההלכתיות, המתבססות על הכתוב ש"כל המקיים נפש אחת -כאילו קיים עולם מלא". 

למרות הגידול המשמעותי במספר ההשתלות בארץ, עדיין ממתינים כאלף(!) בני-אדם להשתלת איברים וקרניות. 

לאה הררי(בתמונה) – אחות מתאמת השתלות במרכז הרפואי "וולפסון" מסרה שבשלושת החודשים האחרונים הביעו שש משפחות מחולון ובת-ים , באצילות נפש, את נכונותן לתרום איברים וקרניות של יקיריהם שנפטרו, חלקם אף יזמו את הבקשה לתרומה. בזכות תרומות אלה בוצעו ניתוחים להצלת חייהם של 17 חולים שמרביתם היו במצב אנוש. הררי הוסיפה שמושתלים רבים מרגישים שהאדם שבזכותו חזרו לחיים, ממשיך לחיות איתם ובתוכם.

 

אחד מ – 17  המושתלים הוא יניב(בתמונה) – צעיר בן 24 מחולון, אשר באופן בלתי צפוי איבד את מאור עיניו והפך מאדם מלא חיים לבחור שזקוק לעזרה, נמנע מלבלות עם חבריו, לא יכול היה לנהוג ואיכות חייו התדרדרה. בזכות השתלת קרנית שיניב עבר במרכז הרפואי "וולפסון", הוא השתקם וחזר לחיות את חייו כבעבר.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד