חיפושדלג על חיפוש

יום עיון על אבחון וטיפול בכאב חריף לא טראומתי בברך

בגיל הביניים יתקיים ב – 17.11.06 במרכז רפואי "וולפסון". היחידה לאורתופדיה ארתרוסקופית במחלקה האורתופדית של המרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, מארחת את יום העיון המשותף של החברה הישראלית לכירורגיה של הברך וארתרוסקופיה והאיגוד הישראלי לרפואת ספורט, בנושא: הגישה לאבחון וטיפול בכאב חריף לא טראומתי (שלא בעקבות חבלה) בברך, בגיל הביניים, ביום שישי 17.11.06 באולם ההרצאות ב"וולפסון". 

לדברי ד"ר אליהו אדר – מנהל היחידה לאורתופדיה ארתרוסקופית  ויו"ר החברה הישראלית לכירורגיה של הברך וארתרוסקופיה, כשאדם פעיל ספורטיבית, הופעת כאבים חריפים בברך הינה תופעה שכיחה ויכולה להעלות אצלו את החשש מפני המשך פעילות. בגיל הביניים בעיה זו עלולה לעיתים להביא להפסקה לא מוצדקת של הפעילות הספורטיבית. במרבית המקרים ההפסקה הזו איננה נחוצה, במיעוטם – ההפסקה הכרחית.

 

מטרת הכנס לרכז את המידע הקיים בקשר לביטויים הקליניים של בעיות רפואיות שונות הגורמות כאב חריף בברך, לארגן את קו החשיבה באשר לבדיקות העזר הנחוצות, לתת הכוונה בקשר להמשך פעילות גופנית והנחייה לטיפול פיזיותראפי במצבים אלה. אחד הנושאים החדשניים שיועלו ביום העיון הוא השדה המגנטי והשפעותיו על תפקוד הסחוס.

 

ליום העיון הוזמנו רופאים אורתופדיים, רופאי ספורט, פיזיותראפיסטים, מאמני ספורט ופיזיולוגיים.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד