חיפושדלג על חיפוש

רופאים מרדימים מבולגריה בהשתלמות ב"וולפסון"

רופאים מרדימים מבולגריה עוברים בימים אלה השתלמות במחלקת ההרדמה במרכז הרפואי , במסגרת פרויקט חינוכי למדינות מזרח אירופה ואפריקה, של האיגוד העולמי להרדמה השייך לארגון הבריאות העולמי.

במסגרת זו כבר הגיעו ל"וולפסון" רופאים מסלובקיה, רומניה ומולדובה, ובחודש הבא יגיעו מקניה וסרביה. מחלקת ההרדמה של "וולפסון" היא היחידה בישראל שמשתתפת בתוכנית בינ"ל זו.

שלישי משמאל (בין שתי הרופאות): ד"ר טיבריו עזרי - מנהל מחלקת ההרדמה.
מימין: ד"ר ואדים חזין, סגן המנהל, עם 4 רופאים מבולגריה.          
לדברי ד"ר טיבריו עזרי – מנהל מחלקת ההרדמה ב"וולפסון", הרופאים הללו לומדים נושאים שאין בארצותיהם כמו: הרדמה בניתוחי לב עם דגש על ניתוחי לב ילדים, צנתורי ילדים, טיפול נמרץ כללי וילדים, הרדמה מיילדותית אפידוראלית, טיפול פולשני בכאב כמו השתלת מגרי חוט השדרה, טיפולים שונים תחת רנטגן ועוד. 

הפרויקט נעשה בשיתוף עם פרופ' גבריאל גורמן – יו"ר המרכז הלאומי להשתלות ופרופ' אמריטוס מאוני' בן-גוריון, שהיה היוזם המקורי של הפרויקט. כמו כן,

הקשר עם מחלקת ההרדמה במרכז הרפואי "וולפסון" נוצר בעקבות הרצאות שהעביר ד"ר עזרי בארצות כמו: רומניה, הונגריה, מולדובה וסלובניה, במסגרת ארגון הבריאות האירופי, ולאחר שהמחלקה נבדקה ונמצאה מתאימה. לאור הצלחת הקורס, נוצרה ב"וולפסון" רשימת המתנה ארוכה לשנים הבאות. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי - אמר שהשתלמות הרופאים במחלקת ההרדמה, מצטרפת להשתלמות רופאים מארצות העולם השלישי במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד", ולרופאים פלשתינים המתמחים במחלקות שונות של "וולפסון", ועמד על החשיבות ההומניטארית של השתלמויות רפואיות אלה התורמות לרפואה מתקדמת ומצילת חיים בארצות אלה, לצד הצגת פניה היפות של ישראל.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד