חיפושדלג על חיפוש

כנס רפואי לדלקת גרון בילדים

2/01/2007

מחלקות אף-אוזן-גרון וילדים במרכז הרפואי  מקיימות כנס רפואי בנושא דלקות לוע, שקדים ו – PFAPA, המיועד לרופאי ילדים, רופאי משפחה, רופאי א.א.ג. ורופאי מחלות זיהומיות, ביום שישי 12.1.07, בשעה 08:30 באולם ההרצאות של המרכז הרפואי "וולפסון".

ד"ר אייל רוסו – אחראי על רפואת א.א.ג. ילדים ב"וולפסון", שמארגן את הכנס בשיתוף עם פרופ' אלי סומך – מנהל היחידה למחלות זיהומיות בילדים ב"וולפסון", הסביר שמטרת הכנס לדון בחידושים ובעדכונים האחרונים בתחום דלקות הגרון.

דלקות הלוע והשקדים הן אחת הסיבות השכיחות ביותר לתחלואה בקרב ילדים ומבוגרים. הדלקת המוכרת לרובנו ומתבטאת בכאבי גרון עזים, נקודות מוגלתיות על השקדים וחום גבוה, נגרמת ע"י חיידק הסטרפטוקוקוס. דלקת זו מטופלת לרוב ביעילות ע"י מתן טיפול אנטיביוטי. בשנים האחרונות נתגלתה צורה נוספת של דלקת הלוע הנקראת PFAPA, מופיעה בעיקר בילדים ומתבטאת בהתקפים חוזרים ותכופים של חום גבוה, כאבי גרון והופעת אפטות (פצעים בחלל הפה והלוע), שהגורם לה עדיין לא ידוע. אנטיביוטיקה איננה יעילה כטיפול בה, אך המחלה מגיבה בד"כ לטיפול בסטרואידים.  PFAPA היא מחלה שנתגלתה רק לאחרונה ויש חשיבות להביאה למודעות הרופאים בקהילה ובבתי החולים.

כמו כן יידונו בכנס האספקטים השונים של הטיפול כמו: כריתת שקדים, טיפול אנטיביוטי, הצורך בלקיחת משטחי לוע ועוד. אורח הכבוד של הכנס יהיה פרופ' שלדון קפלן – מנהל המחלקה למחלות זיהומיות בביה"ח לילדים ואוניברסיטת ביילור שביוסטון טקסס, ארה"ב. פרופ' קפלן הינו מומחה בעל שם עולמי בנושא מחלות זיהומיות בילדים, ובכנס הוא ירצה על ההמלצות האחרונות של האקדמיה האמריקאית לטיפול בדלקות לוע הנגרמות ע"י חיידק הסטרפטוקוקוס ועל מחלת ה – PFAPA.

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי כנס זה, המביא חידושים לרופאים בקהילה ובבתי החולים, מדגים את הפן הקהילתי של "וולפסון" והרצון לחלוק ידע רפואי מתקדם לטובת כלל האוכלוסיה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד