חיפושדלג על חיפוש

השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח

למחקר הבודק השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח, הנערך במחלקה הנוירולוגית דרושים משתתפים.

ד"ר יאיר למפל – מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי "וולפסון" ומומחה בתחום השבץ המוחי, ופרופ' מוטי לורברבוים – מנהל המכון לרפואה גרעינית ב"וולפסון" ומומחה להדמיית מוח גרעינית, עורכים מחקר שבודק את השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח של אנשים עם גורמי סיכון לשבץ מוחי כמו: סוכרת ויתר לחץ דם, ושל אנשים שכבר עברו שבץ מוחי.

הויאגרה בנויה על העיקרון של הרחבת כלי הדם, כולל באבר המין. במחקר ב"וולפסון" מבקשים לבדוק האם נטילת התרופה גורמת לשינויים בזרימת הדם למוח, באנשים עם גורמי סיכון ולאחר אירוע מוחי. תוצאות המחקר יבהירו האם יש צורך בהתייחסות שונה לנטילת הויאגרה של אנשים אלה.

המחקר שקיבל את אישור ועדת הלסינקי, כבר החל להתבצע ב"וולפסון" עם מספר אנשים. משתתפי המחקר נוטלים ויאגרה ואח"כ עוברים מיפוי מוחי לבדיקת זרימת הדם למוח. משתתפי המחקר מקבלים את תוצאות הבדיקה מיד לאחר שהם מבצעים אותה. 

החוקרים מעוניינים באנשים נוספים, מכל הארץ, שרוצים להשתתף במחקר זה.ניתן לפנות לד"ר יאיר למפל, המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי "וולפסון", בטלפון: 03-5028513.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד