חיפושדלג על חיפוש

לרדת במשקל בגיל צעיר כדי לגדול כאנשים בריאים

23/04/2007

היחידה לסוכרת  פותחת סדנא לירידה במשקל שתחולק לשתי קבוצות: ילדים בגילאי 8-10 ובני נוער בגילאי 11-16, שהתחילו לפעול ביום רביעי 2.5.07 ב"וולפסון" ותימשכנה 3 חודשים. 

הסדנא שתתקיים פעמיים בשבוע תכלול:

 • אימון גופני עם מאמנת הכושר עדי אלופי, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית
 • פגישות עם הדיאטנית המוסמכת נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה  ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, למידת קריאת תוויות מזון, בישול ארוחות בריאות  וטעימות ועוד
 • פגישות עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתקיים עם   הילדים והמתבגרים פעילות אמנותית מהנה ויצירתית, שתאפשר להם לבטא את   רגשותיהם ותחזק את ביטחונם העצמי. ההורים יוזמנו לשיחה פעם בחודש. 

במסגרת הסדנא יבוצעו מעקב משקל שבועי, מדידת אחוזי שומן, בדיקות דם, וכן תערכנה בדיקות מקיפות להערכת קיום טרשת עורקים, בתחילת הסדנא ובסיומה. 

ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל המרפאה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האיגוד הישראלי לסוכרת, אמר שפעם אנשים היו מתים מטיפוס, שחפת, דבר וצרעת, ואילו כיום הסיבה העיקרית למוות, בעולם המערבי, היא טרשת העורקים. תהליך זה מתחיל כבר מינקות ולכן חייבים להקפיד על תזונה נכונה כבר מהגיל הרך. ד"ר ויינשטיין הסביר שחשיבות הסדנא לירידה במשקל ב"וולפסון" היא בחינוך המשתתפים לאורח חיים בריא כבר בגיל צעיר, מה שיכול לסייע להם לגדול כאנשים בריאים ובעקיפין להקנות הרגלים נכונים גם לבני משפחותיהם.  

נעמי מור – דיאטנית ומנהלת הסדנאות, סיפרה כי ב"וולפסון" נוכחו לדעת שיש הצלחות יפות של ירידה במשקל אצל אותם ילדים ובני נוער שזכו לתמיכה ולשיתוף פעולה של ההורים ושאר בני המשפחה, בשינוי הרגלי הצריכה והבישול בבית (בלי: חטיפים, ממתקים, משקאות קלים וטיגונים), וכשהילדים הגיעו לתובנה שפעילות גופנית ממריצה את הירידה במשקל וגורמת להם להרגיש טוב עם עצמם. 

להרשמה ומידע נוסף, ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור  050-6368369.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד