חיפושדלג על חיפוש

יום המחקר השנתי

24/06/2007

יום המחקר השנתי ע"ש ד"ר דוריאן פאול ז"ל התקיים השנה לראשונה במשותף הן לרופאים והן לאחיות, ביום רביעי 30.5.07, באולם ההרצאות של ביה"ח. הזוכים שנה:


משמאל לימין: פרופ' ר.צימליכמן- מנהל פנימית ו', ד"ר ח. שירין- מנהל פורום המחקר, ד"ר א.בר-חווה-נשים, ד"ר ו.ויצלינג וד"ר ר.תובר-מכון הלב, ד"ר רות חנך, פנימית ד', יבגני פרודין-טפול נמרץ כללי,  ל.ריחני-מנהלת סיעוד, ש. יונה-אורולוגיה/א.א.ג., ד"ר י. ורדי וד"ר ח. עיד- מכון גסטרו, ד.אבשטיין-פגים, ד"ר י. ברלוביץ-מנהל בה"ח, ד"ר מ.ווב-מכון לדימות, שלמה רכט- יו"ר עמותת הידידים

שימוש חדשני במכשיר האולטרא-סאונד מאפשר, בבדיקה זמינה, בלתי פולשנית וללא קרינה, לגלות את אחוז השומן בכבד בשלב מוקדם, אפילו כאשר כמות השומן עדיין נמוכה יחסית, מה שמאפשר למנוע התפתחותן של מחלות כבד קשות.
עבודה זו של ד"ר מיוריאל ווב מהמכון לדימות, נבחרה למקום הראשון מבין 8 עבודות מחקר מצטיינות, שנבחרו מתוך סה"כ -54 עבודות שהוגשו ע"י רופאי בית החולים. 

בדיקת הידע של הצוות הרפואי – רופאים ואחיות, לגבי המותר והאסור בריסוק תרופות, כאשר יש מטופלים המתקשים בבליעת תרופות אך לא כל תרופה מותרת לריסוק עקב השפעות לא רצויות – מחקר זה שערכה גב' שמחה יונה – אחות אחראית של מחלקת אף, אוזן וגרון והמחלקה האורולוגית, נבחרה למקום הראשון מתוך 3 עבודות מחקר מצטיינות מתחום הסיעוד. 

גב' לידיה ריחני – מנהלת שירותי הסיעוד אמרה שזוהי הפעם הראשונה בה יום המחקר משותף לרופאים ולאחיות, מה שמלמד על הפרייה מקצועית הדדית ושיתוף פעולה ביניהם. לדבריה, יום המחקר מהווה שיא שנתי בעשייה האקדמית-מחקרית של הסיעוד בביה"ח. 

יום המחקר נפתח בקטעי שירה מתקופת הרנסנס שבוצעו ע"י קבוצת "א-קפלה" מתוך המקהלה הקאמרית של רמת-גן בניצוחה של חנה צור. בתמונה: הקביצה, שאחד מחבריה הוא ד"ר אמיר טנאי, מנהל היחידה לאימונולוגיה קלינית  (השני משמאל)

דברי ברכה נשאו

- ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון".

- פרופ' ראובן צימליכמן – מנהל מחלקה פנימית ו' ב"וולפסון" וסגן דיקן וראש  ביה"ס ללימודי המשך, הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל-אביב.

- פרופ' רמי רחמימוב – המדען הראשי של משרד הבריאות. 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות ברפואה ובסיעוד תתקיים בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, מר שלמה רכט – יו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי, גב' הדה פנאוס – נציגת העיזבון של ד"ר דוריאן פאול ז"ל, גב' לידיה ריחני – מנהלת שירותי הסיעוד.

הרצאת האורח של פרופ' יואל דונכין מהמרכז הרפואי הדסה עין כרם, תהיה בנושא: מדוע השופט בדימוס מהווה איום על מערכת הבריאות. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", אמר שהמחקר הרפואי מהווה בסיס חשוב לפעולות המרכז הרפואי וכי בכוונתו לעודד את הצוות הרפואי לעסוק בו, בנוסף לטיפול בחולים, כי רק בדרך זו ניתן לקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ולהכניס בו חידושים. לדבריו, המחקר ימשיך להוות מרכיב חשוב בפעילות של ביה"ח "וולפסון".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

 • דרושים מתמחים בהרדמה

  מחלקת ההרדמה ב'וולפסון' מציעה תנאים מיוחדים למתמחים, בדמות מענק מקצוע מיוחד, תקן של משרד הבריאות והשתתפות בתשלום שכר הדירה. לפרטים והגשת מועמדות יש לפנות למחלקה בפקס: 03-5028843, או בדוא"ל: ezri@wolfson.health.gov.il

 • קו תמיכה לילדים חולי קרוהן והורים

  במסגרת המערך לתמיכה בילדים ומתבגרים חולי IBD (מחלות מעי דלקתיות, וביניהן קרוהן), אנו משיקים קו טלפוני לתמיכה וסיוע, אשר יופעל על ידי אמהות בהתנדבות. זמני הפעילות: ימי שני, בין השעות 13:00-16:00, בטלפון: 03-5028487

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • "חודש הקשיש" ב-'וולפסון'!

  החל מיום ג', ה-8 באוקטובר ועד לסיום החודש יתקיימו במרכז הרפואי הרצאות, סדנאות ופעילויות שונות למען בני גיל הזהב, במטרה לשפר את המודעות לסכנות ועזרי בטיחות בהם ניתן להשתמש

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

עבור לתוכן העמוד