חיפושדלג על חיפוש

חנוכת מחלקות פנימיות משופצות

29/05/2007

שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, חנך
בסוף השבוע בטקס חגיגי, את פתיחתן של שתי המחלקות הפנימיות א' ו – ב' במשכנן החדש, בקומה 6 במרכז הרפואי "וולפסון", לאחר שיפוץ ושדרוג
מסיבי, בהשקעה כוללת של כ-3.5 מיליון דולר, מתוכם 1.5 מיליון דולר
תרומת ועידת התביעות וכ - 2 מיליון דולר מקרן המחקרים של ביה"ח.

משמאל לימין: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון",אברהם פרסלר - ועידת התביעות, יעקב בן יזרי - שר הבריאות, זאב פקטור - ועידת התביעות.
ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון" הודה לשר על נוכחותו, לנציגי ועידת התביעות על תרומתם ולכל באי הטקס שהואילו לכבד את המעמד. הוא אמר שב"וולפסון" גאים על התוצאה היפה ומאירת העיניים של השיפוץ, שהוליד שתי מחלקות פנימיות חדשות, מותאמות לדרישות עכשוויות, עם תנאים משודרגים, כולל הכנה לקליטת חולים בפרוזדורים, בתקופות של אישפוז יתר, עם פסי אספקה ופרגודים. בכל מחלקה יש 38 מיטות, כשבעיתות של לחץ ניתן לאשפז עד 50 חולים. 

מר זאב פקטור מועידת התביעות, הביע את שמחתו על שהוטלה עליו החובה הנעימה של דברי ברכה לחנוכת שתי מחלקות פנימיות, שהוא מקווה כי תמלאנה את ייעודן על הצד הטוב ביותר. כמי שקם לא מזמן ממיטת חוליו, הוא יודע שתנאי אישפוז בבי"ח הם דבר חשוב. מר פקטור אמר שהוא מקבל את התודות לא רק בשם ועידת התביעות, אלא גם בשם אלפי ניצולי השואה שמהכספים המיועדים לרווחתם ניתנה התרומה למחלקות. 

שר הבריאות – יעקב בן-יזרי ציין שזהו ביקורו הראשון אי פעם בביה"ח "וולפסון". הוא ציין את ההבדל הגדול בין המחלקות המשופצות לאלה שעדיין מחכות לשדרוג ואמר כי העושים במלאכה ראויים לכל שבח. הוא הביע תקווה כי במהרה ישדרגו גם את הקומה שמתחת. בהקשר לטיפול בניצולי השואה – הבטיח כי תוך 3 חודשים הממשלה תקבל החלטות ברורות לביצוע, לשיפור מצבם.  

השר אמר שהוא שמח על הקשר היפה בין ביה"ח "וולפסון" לקהילה מסביב והביע תקווה שכל תוכניותיו של ד"ר ברלוביץ יתגשמו וש"וולפסון" יהפוך לבי"ח מוביל בארץ, והוא ישמח לתמוך. "אין עשייה שאין לפניה חלום" אמר, "ואם חולמים דברים טובים – הרי זה עוד יותר טוב. עלו והצליחו". 

משמאל לימין: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון", לידיה ריחני 
מנהלת שירותי הסיעוד בביה"ח (בחולצה אדומה), יעקב בן יזרי - שר הבריאות. מאחוריהם משמאל לימין: רוזי גרינשפן - יו"ר ועד האחים והאחיות ב"וולפסון", ירון מרכוס - עוזר נציג ועידת התביעות, דליה אולטיאנו - אחות מחלקה פנימית ב', יהודה רון - מסנכ"ל בכיר לתכנון ובינוי משרד הבריאות,
עליזה עזרן - מפקחת סיעוד אגף פנימיות.              
ד"ר ברלוביץ הודה לשר בן-יזרי על דבריו החמים, לאברהם פרסלר וזאב פקטור מועידת התביעות על התרומה, ליהודה רון סמנכ"ל בכיר לתכנון ובינוי מוסדות רפואה במשרד הבריאות על מעורבותו המקצועית, לראשי הועדים ב"וולפסון": בתיה לוי – יו"ר ועד העובדים של "וולפסון" ושל הועד הארצי של עובדי מינהל ומשק, ד"ר ג'קי אשרוב – מנהל המחלקה לרפואה דחופה המכהן כיו"ר ועד הרופאים, רוזי גרינשפן – אחות אחראית בטיפול נמרץ לב ויו"ר ועד האחיות, למנהלי המחלקות וביניהם פרופ' ראובן צימליכמן יו"ר החטיבה הפנימית, לשלמה רכט – יו"ר עמותת הידידים, ולמכובדים נוספים על נוכחותם. 

בסיום הטקס נערך סיור בשתי המחלקות, כשמאושפזים ובני משפחותיהם הביעו את שביעות רצונם מתנאי האישפוז וציינו לטובה את הנוחות והאסתטיות שלהן.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד