חיפושדלג על חיפוש

תחנת הרכבת "וולפסון"

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" ועפר לינצ'בסקי – מנכ"ל רכבת ישראל, סיכמו על קידום פרויקט משותף לחיבור תחנת הרכבת החדשה שנבנית – תחנת "וולפסון", לבית החולים הנמצא במרחק של כ- 50 מטר. הפרויקט יכלול הקמת חניון תת-קרקעי וחיבור בין התחנה לביה"ח, שיוכל לשמש גם בי"ח לשעת חירום.  

בימים אלה רכבת ישראל סוללת תוואי רכבת חדש מתל אביב דרום ועד לראשון לציון מערב. קו הרכבת באורך 9.2 ק"מ, צפוי להיפתח בעוד כשלוש שנים ויכלול תחנה בצמוד לביה"ח "וולפסון". הקו החדש יחבר את התחנות שייבנו כולל תחנת "וולפסון", לרשת המסילות הארצית מצפון לדרום. 

בפגישה הוחלט על הקמת צוות משותף לרכבת ישראל ולביה"ח "וולפסון" שיטפל, בתיאום עם עירית חולון, במספר נושאים בעלי עניין משותף:

1.      בסמוך לתחנה יוקם חניון תת-קרקעי, שישמש הן את באי ביה"ח והן את נוסעי הרכבת. בחניון יונחו פסי אספקה לחמצן, ואקום, חשמל ועוד, כך שניתן יהיה להשתמש בחניון התת-קרקעי כבית חולים לשעת חירום. מימון החניון יעשה בשיטת ה – BOT(בניה, הפעלה והעברה).

2.      מעלית תחנת הרכבת תותאם לנשיאת אלונקות, כך שבעתיד ניתן יהיה להשתמש ברכבת לצורך פינוי חולים ופצועים.

3.      עובדי ביה"ח יוכלו להשתמש בכרטיס מגנטי שיוכן עבורם, גם לצורך כניסה לרכבת במחיר מוזל. דבר זה יאפשר לעובדים רבים של ביה"ח להגיע לעבודה ברכבת ולא ברכבם הפרטי, מה שיתרום הן לנוחותם והן להפחתת העומס בכבישים.

4.      ייפתח שער מיוחד של ביה"ח קרוב ככל האפשר לתחנת הרכבת והמעבר בין ביה"ח לרכבת יהיה מקורה, לנוחות הנוסעים. 

ד"ר ברלוביץ הביע את שביעות רצונו מהפגישה הפורייה ואמר כי הוא רואה חשיבות רבה בהקמת תחנת הרכבת "וולפסון" עם החניון התת-קרקעי, הן מבחינת הגברת הנגישות לביה"ח, הן בגלל התוספת המשמעותית של מקומות חנייה לבאי ביה"ח, והן בגלל אפשרות פתרון לביה"ח בשעת חירום. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד