חיפושדלג על חיפוש

קרדיולוגיה בעידן של טכנולוגיות מתוחכמות

17/06/2007

המערך הקרדיולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון" עורך יום עיון בנושא:
קרדיולוגיה בעידן של טכנולוגיות מתוחכמות – עדכונים, בעיות חדשות ומחלוקות, ביום רביעי 27.6.07 בשעה 18:00 באולם ההרצאות של ביה"ח "וולפסון".

יום העיון המיועד לרופאים מהקהילה, מוקדש לזכרו של פרופ' יחזקאל קישון ז"ל, שהיה מייסדו ומנהלו הראשון של מכון הלב ב"וולפסון", במלאת שנה לפטירתו. ביום השנה תיקרא מרפאת מכון הלב ע"ש פרופ' קישון.  

בתכנית:

פרופ' יחזקאל קישון ז"ל

 • דברי פתיחה - ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל ביה"ח
 • פרופ' קישון ז"ל, רופא, חוקר ואיש אקדמיה - פרופ' צבי ורד, מנהל המערך   הקרדיולוגי, בי"ח אסף הרופא.
 • דפילטור מושתל, הישגים ומגבלות - ד"ר ולדימיר תורקישר, המערך הקרדיולוגי  "וולפסון".
 • טיפול תרופתי למניעת פרפור פרוזדורים, מקומם של נוגדי מערכת רנין /   אנגיוטנסין - ד"ר ולנטין ויצלינג, המערך הקרדיולוגי, "וולפסון".
 • ניתוחי לב ללא מכונת לב-ריאה - ד"ר אלי האופטמן, המחלקה לכירורגית לב,   "וולפסון".
 • פרופ' קישון ז"ל, אדם ורופא - ד"ר מנדל ווליבוביץ, המערך הקרדיולוגי,  "וולפסון".
 • השילוב של תותב מצופה תרופה וקלופידוגרל, דילמה טיפולית - פרופ' יוסף רוזנמן,  מנהל המערך הקרדיולוגי, "וולפסון".
 • מחלוקת בעקבות מחקר courage(טיפול תרופתי בהשוואה לצינתור טיפולי   בחולים עם תעוקת חזה יציבה), מוצגות שתי גישות: 

      1  טיפול הבחירה הינו טיפול תרופתי – ד"ר דוד הרפז, המערך הקרדיולוגי   "וולפסון"
      2  בכל זאת, טיפול הבחירה הוא בצינתור טיפולי – ד"ר ישראל תמרי, מערך הקרדיולוגי "וולפסון". 

פרופ' יוסף רוזנמן – מנהל המערך הקרדיולוגי ב"וולפסון" - עמד על חשיבות יום העיון, בהצגת מורכבות התמונה של הטיפול הקרדיולוגי החדשני: מחד – באמצעות טכנולוגיה מתוחכמת ומתקדמת ניתן לפתור בעיות קשות, מאידך – לא פעם יוצרת הטכנולוגיה החדשה בעיות וסיבוכים נוספים. מטרת יום העיון לדון באופן ביקורתי בנושאים אלה תוך הדגשת הבעיות החדשות ולהביא מידע זה לידיעת הרופאים בקהילה. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל ביה"ח, אמר כי פרופ' קישון ז"ל היה מהקרדיולוגים הבכירים ביותר בישראל, שהשפיע במהלך שירותו על קידום בריאות הלב בארץ. בין התפקידים השונים שלו:
יו"ר הועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות, פעיל בהקמת מערך ניידות טיפול נמרץ במסגרת מד"א, הקמה ופיתח שירותי הקרדיולוגיה בביה"ח "וולפסון".הרמה הגבוהה של רפואת הלב ב"וולפסון" מבוססת, בין היתר, על התשתית אותה הקים פרופ' קישון ז"ל ועל התלמידים שהעמיד בביה"ס לרפואה. הוא גם חינך דור של מומחים לקרדיולוגיה להיות רופאים מעולים.

ד"ר ברלוביץ ביקש לציין כי פועלו הרב של פרופ' קישון ז"ל יזכה להכרה גם מטעם האגודה לרפואה ומשפט, שב – 26.6.07 תעניק לו אות על מפעל חיים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד