חיפושדלג על חיפוש

שבחים לתכנית הבינלאומית לרופאים מרדימים

8/07/2007
שבחים לתכנית הבינלאומית לרופאים מרדימים

תכנית החינוך הבינלאומית לרופאים מרדימים מחו"ל המתבצעת במרכז הרפואי "וולפסון", זכתה לאחרונה לשבחים, בכנס השנתי של האיגוד האירופי להרדמה, שהתקיים בחודש יוני במינכן שבגרמניה. 

האחראית לחינוך של איגוד ההרדמה העולמי – ד"ר אנג'לה אנרייט - הציגה את הדו"ח השנתי של התכנית הבינ"ל וציינה לטובה את התכנית בביה"ח "וולפסון" בישראל, בראשותו של פרופ'טיבריו עזרי – מנהל מחלקת ההרדמה, כשהיא מצטטת מחוות דעת של רופאים שסיימו את השתלמותם. ביניהם ציטטה רופאה מרומניה שכתבה כי התכנית ב"וולפסון" אינטנסיבית הן מהבחינה התיאורטית והן מהבחינה המעשית והיא בטוחה שהידע שרכשה ב"וולפסון" תרם לא רק להעשרת השכלתה המקצועית, אלא גם מסייע רבות בעקיפין לעבודת המחלקה שלה בביה"ח ברומניה.

פרופ' טיבריו עזרי הביע שביעות רצון מהתקדמותה של תכנית החינוך הבינלאומית ב"וולפסון" וציין כי לאחרונה הצטרפו אליה ארבעה רופאים נוספים – מקניה, סרביה, סלובקיה ובולגריה, שכל אחד מהם בא לתקופת השתלמות של ששה חודשים. פרופ' עזרי הסביר כי הרופאים הללו לומדים ב"וולפסון" נושאים שאין בארצותיהם, כמו: הרדמה בניתוחי לב עם דגש על ניתוחי לב ילדים, צינתורי ילדים, טיפול נמרץ כללי וילדים, הרדמה מילדותית אפידוראלית, טיפול פולשני בכאב כמו השתלת מגרי חוט שדרה, טיפולים שונים תחת רנטגן ועוד. פרופ' עזרי ציין לטובה את התמיכה המתמדת של הנהלת בית החולים בתכנית. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי - אמר שהשתלמות הרופאים במחלקת ההרדמה, מצטרפת להשתלמות רופאים מארצות העולם השלישי במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד", ולרופאים פלשתינים המתמחים במחלקות שונות של "וולפסון", ועמד על החשיבות ההומניטארית של השתלמויות רפואיות אלה, התורמות לרפואה מתקדמת ומצילת חיים בארצות אלה, לצד הצגת פניה היפות של ישראל.

לכתבה נוספת על השתלמות רופאים מחו"ל >

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד