חיפושדלג על חיפוש

רופאי ילדים התנדבו לטפל בפליטי דארפור וסודן

9/07/2007

ד"ר אריה לוין – מנהל היחידה לגסטרו-אנטרולוגיה ילדים יצר קשר עם ארגון "רופאים למען זכויות אדם" ותיאם איתם את הטיפול. תשעה רופאים מ"וולפסון" הצטרפו ליוזמתו הברוכה של ד"ר לוין: פרופ' עמי באלין – מנהל מחלקת הילדים, פרופ' אלי סומך – מנהל חטיבת הילדים, ד"ר אירית תבורי – פגייה, ד"ר קרן שגיב – מחלקת ילדים, ד"ר רחלי שיאון – מחלקת ילדים, ד"ר מיכל שטיין – יחידה למחלות זיהומיות ילדים, ד"ר יצחק קונפינו – מנהל יחידת עור ילדים, ד"ר ז'קלין קומרסקה – מיון ילדים, ד"ר דורית אטר – ריאות ילדים. אל רופאי "וולפסון" הצטרף ד"ר פיינמן – גינקולוג מביה"ח מאיר בכפר –סבא, וסטודנטים לרפואה מביה"ס לרפואה באוניברסיטת באר-שבע.

הרופאים יורדים לבאר-שבע אל המקומות בהם משכנים את הפליטים ובודקים אותם ואת ילדיהם. ד"ר לוין סיפר שמאחר והיה רופא משפחה בעברו, אין לו בעיה לטפל בגדולים ובקטנים. הילדים סובלים ממחלות זיהומיות שגרתיות כמו מחלות ריאה, דלקות אוזניים, אסטמה, אנמיות קשות, צהבת, מחלות עור מדבקות. המבוגרים סובלים מאנמיה, דלקות ריאות, סוכרת, מחלות לב, אחרי שנים של הזנחה רפואית ורבים מהם חבולים ופצועים מהמכות שהחיילים המצרים היכו אותם.

ד"ר לוין אמר שהוא שמח מאוד על ההיענות המיידית של חבריו מביה"ח "וולפסון" שהתגייסו ברצון. הוא הוסיף כי יש לזכור כי הפליטים הללו הם גם בני אדם הנמצאים במצב קשה – נפשית, בריאותית, כלכלית וחברתית. הוא סיפר כי קיבל חינם תרופות מחברות תרופות וכן פניות של אזרחים רבים וטובים המוכנים לסייע וזה בהחלט מחמם את הלב.

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר שהוא גאה ביוזמה וברוח ההתנדבות של רופאי מחלקת הילדים בביה"ח, ובגילויי האנושיות שלהם והוסיף כי הוא מחזק את ידיהם בעשייתם החשובה והברוכה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד