חיפושדלג על חיפוש

מרכז קול ודיבור

המרכז מנוהל ע"י ד"ר מקסים סוקולוב שעבר השתלמות מעמיקה בת שנתיים בנושא באירופה, כשלצידו עובד צוות של קלינאיות תקשורת בעלות הכשרה בטיפול בהפרעות דיבור וקול, במוזיקולוגיה, בפיתוח קול, בפסיכותרפיה ובתזונה. המרכז משתרע על פני שלושה חדרים ומצויד במערכות המתקדמות ביותר בעולם, אשר מצלמות ומקליטות את מיתרי הקול והדיבור, מודדות את הנשימה ופעילות שרירי הדיבור, בודקות בעיות בליעה וכוללות תוכנות מתוחכמות לאבחון וטיפול. המרכז לקול ולדיבור מיועד לאיתור מוקדם של מחלות ובעיקר גילוי מוקדם של סרטן הגרון, לטיפול בשיטות מתקדמות, לפעילות הדרכה, ובדיקות סקר בקרב קבוצות העוסקות במקצועות עתירי מלל כמו: מורים, זמרים, שחקנים, עורכי דין ועוד, ולביצוע מחקר בסיסי וקליני.

         בדיקת הנשימה בזמן דיבור                                       יבלות במיתרי הקול                                       

ד"ר סוקולוב אמר שהמרכז מצטיין בגישה הוליסטית המתייחסת לא רק לבעיה הספציפית של האדם, אלא לאישיותו ולסביבתו. קולו של האדם הוא הביטוי שלו, ובעיה בקול מבטאת בעיות נפשיות ומתחים. לדוגמא: צרידות יכולה לנבוע מלחץ נפשי שגורם למתח בשרירי הצוואר ומיתרי הקול, או למשל ילד עם בעיות שפה – מתייחסים לא רק אליו אלא גם למשפחתו ולסביבתו.
 
ד"ר יהודה רוט – מנהל מחלקת א.א.ג. - אמר שדיבור הוא מנגנון בסיסי של תקשורת המשמש אותנו כל חיינו. הפרעות קול ודיבור הן בעיות מגוונות הנפוצות בקרב ציבור רחב, ונעות החל מצרידות, גמגום, קול חלש וליקויים בקול ועד שינויים סרטניים וגידולים ממאירים. מודעות, עירנות ואבחון מדויק מבעוד מועד יכולים להניב טיפול וריפוי מלא, כשמרכז הקול והדיבור החדש הינו תרומה משמעותית ביותר למאמצים אלה. ד"ר רוט ביקש להודות לתורמים הן מהארץ והן מחו"ל, שסייעו להקמת המרכז.
 
בטקס חנוכת המרכז תשתתף הזמרת והמלחינה אהובה עוזרי, אשר חלתה בסרטן הגרון, טופלה ב"וולפסון" והחלימה, ואשר סייעה רבות בגיוס התמיכה הכספית. בקבלת פנים חגיגית, שתיערך באולם הכנסים החדש של המרכז הרפואי, ישמיעו אהובה עוזרי ומלוויה קטעי שירה ונגינה פרי יצירתה.
 
ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון", אמר כי המרכז החדשני לקול ודיבור, שהוא "המילה האחרונה" בתחום, מהווה נדבך נוסף בתהליך שדרוג ביה"ח והוא גאה על השירות החשוב שביה"ח יכול להציע לציבור הרחב.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד