חיפושדלג על חיפוש

מתן חד-פעמי של סטרואידים לפגים מאיץ את הבשלת הריאות

16/12/2007

מתן מנה חד-פעמית של סטרואידים לפגים, מספיקה כדי להאיץ את הבשלות הריאתית שלהם ואין צורך במנות חוזרות של התרופה. אלה מסקנות עבודת מחקר בינלאומית רחבת היקף בראשות המרכז לחקר רפואת נשים בטורונטו קנדה ובהשתתפות המרכז הרפואי "וולפסון". על כך ידווח פרופ' אוסקר סדן – מנהל חדר לידה ב"וולפסון" ואחד השותפים הבכירים בעבודת מחקר חשובה זו, ב"הפנינג הריון"  שיערכו אגף נשים ויולדות בשיתוף עם הירחון "הורים וילדים". האירוע יתקיים ביום שישי 28.12.07 בשעה 09:00 בבוקר, ב"מוסקט אירועים", רח' לישנסקי 3, א.ת. חדש בראשל"צ. ההשתתפות חינם. 

פרופ' סדן הוסיף, כי פגים רבים נולדים עם מצוקה נשימתית עקב חוסר בשלות הריאות. מתן חד-פעמי של סטרואידים הוא מענה יעיל לבעיה זו ויש לתרופה יתרונות נוספים כמו: מניעת דימומים תוך מוחיים, מניעת דלקות מעיים ועוד. פרופ' סדן הסביר את חשיבות עבודת המחקר, שזוכה להדים רבים בקרב אנשי המקצוע בעולם, בכך שעכשיו יודעים את הדרך הבטוחה ביותר למתן התרופה לפגים, כדי לפתור בעיה רצינית. 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 התכנסות, קפה ומאפה וביקור ביריד מציגים
09:45 הריון, התהליך המופלא! פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות
לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר ד"ר גדי מלינגר, מנהל  יחידת האולטרה-סאונד
לקראת הלידה ולאחריה ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות
לידה כחוויה אישית ומשפחתית פרופ' שמואל לוריא, רופא בכיר חדר לידה
10:45 הפסקה, כיבוד קל וביקור ביריד המציגים
11:15-12:00 פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון"

פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית. פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד