חיפושדלג על חיפוש

בעיות רב תחומיות אצל ילדים הלוקים בפיגור שכל י

17/12/2007

בעיות רב תחומיות אצל ילדים הלוקים בפיגור שכלי, הוא נושא יום העיון אשר ערכה המרפאה מטבולית-גנטית-נוירולוגית (מ.ג.ן) במרכז הרפואי "וולפסון", בניהולן של  פרופ' טלי שגיא וד"ר דורית לב, ביום שלישי 25.12.07 .


פרופ' טלי שגיא

יום העיון מיועד לרופאים, פסיכולוגים, מורים, עובדים סוציאליים, קלינאי תקשורת ומרפאים בעיסוק, המטפלים בילדים ומבוגרים עם פיגור שכלי.  צוות מרפאת מ.ג.ן יציג ביום העיון את הגישה המקצועית, הרב-תחומית אשר פיתח למען אבחון, טיפול וליווי של ילדים הלוקים בפיגור שכלי ושל משפחותיהם. פרופ' שגיא הסבירה שלהורים יש צורך באבחון מקצועי רחב, המציע טיפול בהווה, קביעת פרוגנוזה, ייעוץ גנטי, ליווי במציאת מסגרת חינוכית הולמת. 

ד"ר דורית לב

את יום העיון פתחו פרופ' טלי שגיא – מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים - וד"ר דורית לב – מנהלת המכון הגנטי, בהרצאה על הפרעות התנהגות בילדים הלוקים בתסמונות גנטיות שונות.

 

בהמשך הרצו מומחי בית החולים בנושאים שונים:       

ד"ר לובה בלומקין – מנהלת המרפאה להפרעות תנועה, הרצתה על הפרעות תנועה האופייניות לילדים עם פיגור, כגון תנועות סטריאוטיפיות (תנועות חוזרות כגירוי עצמי).

ד"ר מירה  גינזברג – אחראית על תחום מחלות נוירומוסקולריות, רצתה על תסמונות בהן יש גם פיגור שכלי וגם מעורבות של עצב-שריר.

ד"ר מיכאל דוידוביץ - מנהל מערך התפתחות הילד במחוז ירושלים והשפלה ב"מכבי שירותי בריאות", דן בשאלה מתי ניתן להגדיר ילד הלוקה בפיגור שכלי, גם כלוקה בהפרעת קשב ומתי יש לטפל בו ע"י מתן תרופות.

ד"ר שרה קויתי – מנהלת השירות לאפילפסיה בילדים, דנה בפרכוסים אצל ילדים עם פיגור והשפעות הטיפול התרופתי על היכולות הקוגנטיביות שלהם. כמו כן סקרה ד"ר קויתי שיטות טיפוליות חדשות לאפילפסיה, כגון השתלת קוצב וגלי.

את יום העיון חתם אהרון גבאי – עובד סוציאלי אשר הציג את השפעת מחלתו של הילד הלוקה בפיגור על תפקוד המשפחה בחברה ויחסי הגומלין ביניהם.  

צוות  מרפאת מ.ג.ן ב"וולפסון" בעל מומחיות בתחומי נוירולוגיה ילדים, גנטיקה, התפתחות הילד, רפואת ילדים, עבודה סוציאלית, פסיכיאטריה, פיזיותרפיה, תזונה ורפואה משלימה. במרפאה דואגים לאיבחון וטיפול הילדים ובייעוץ וליווי המשפחה. בנוסף, במידת הצורך ובתאום עם המשפחה, מפנה צוות מרפאת מ.ג.ן סטודנטים לעזרת משפחות, בכדי להקל ולשאת עימם את הנטל. גישה היקפית זו מעניקה למשפחה תחושת ביטחון שהם לא לבד, יחד עם האמון שהם לא "רק עוד משפחה", כי אם חלק מחברה המגלה אכפתיות למצבה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

 • דרושים מתמחים בהרדמה

  מחלקת ההרדמה ב'וולפסון' מציעה תנאים מיוחדים למתמחים, בדמות מענק מקצוע מיוחד, תקן של משרד הבריאות והשתתפות בתשלום שכר הדירה. לפרטים והגשת מועמדות יש לפנות למחלקה בפקס: 03-5028843, או בדוא"ל: ezri@wolfson.health.gov.il

 • קו תמיכה לילדים חולי קרוהן והורים

  במסגרת המערך לתמיכה בילדים ומתבגרים חולי IBD (מחלות מעי דלקתיות, וביניהן קרוהן), אנו משיקים קו טלפוני לתמיכה וסיוע, אשר יופעל על ידי אמהות בהתנדבות. זמני הפעילות: ימי שני, בין השעות 13:00-16:00, בטלפון: 03-5028487

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • "חודש הקשיש" ב-'וולפסון'!

  החל מיום ג', ה-8 באוקטובר ועד לסיום החודש יתקיימו במרכז הרפואי הרצאות, סדנאות ופעילויות שונות למען בני גיל הזהב, במטרה לשפר את המודעות לסכנות ועזרי בטיחות בהם ניתן להשתמש

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

עבור לתוכן העמוד