חיפושדלג על חיפוש

חיסון נגד אבעבועות רוח

פרופ' אלי סומךאבעבועות רוח נחשבת למחלת ילדות קלה, מטרידה בלבד, חולפת מאליה. אך לפעמים, בנוסף לחום ופצעים מגרדים מתפתחים סיבוכים: דלקת ראות, דלקות אוזניים, צלקות. ברגע שאחד הילדים חלה, מתחילים לדאוג שגם השני ידבק. אמא בהריון – דאגה נוספת: האם היא עברה את המחלה בילדות? כמה זמן אסור להיפגש עם ילדים אחרים?

טוב שיש חיסון! 

החיסון נמצא בשימוש בישראל כ-8 שנים אך עדיין לא הוכנס לתכנית חיסוני השגרה, אם כי הוא ניתן לרכישה בכל קופות החולים במחיר מסובסד ושווה לכל נפש.

על החיסון ניתן לקרוא במאמר מאת פרופ' אלי סומך וד"ר מיכל שטיין מהיחידה למחלות זיהומיות בילדים. המאמר התפרסם בחוברת "חידושים בחיסוני ילדים" בדצמבר 2007.

אפשר להפנות שאלות על כל החיסונים בילדים לשני הרופאים הללו בפורום האתר דוקטורס.

למאמר המלא:

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד