חיפושדלג על חיפוש

מניעת לידה מוקדמת

16/03/2008
מניעת לידה מוקדמת

מניעת לידה מוקדמת ע"י מתן נרות או זריקות של פרוגסטרון – בין החידושים שיוצגו ב"הפנינג הריון" שעורך אגף נשים ויולדות של המרכז הרפואי "וולפסון", בשיתוף עם הירחון "הורים וילדים", ביום שישי 28.3.08, בשעה 09:00 בבוקר, ב"מדיטק" חולון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם. 

פרופ' קובי בר – מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה ב"וולפסון", הסביר שלידה מוקדמת מובילה לתחלואה קשה ולעיתים אף לתמותה של יילודים עקב סיבוכי פגות. בשנים האחרונות עלה שיעור הלידות המוקדמות בעולם המערבי, אף שנעשו נסיונות למנוע זאת באמצעות תרופות שונות. בתקופה האחרונה התפרסמו בעולם מספר מחקרים, המעידים על הצלחות יפות במניעת לידה מוקדמת, ע"י מתן פרוגסטרון. פרופ' בר ציין כי טיפול זה ניתן גם ב"וולפסון". 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 -    התכנסות, כיבוד קל, וביקור ביריד מציגים.

09:45 - * הריון, התהליך המופלא! – פרופ' אוסקר סדן – אחראי חדר לידה.

          * לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר – ד"ר גדי מלינגר, מנהל

            יחידת האולטרה-סאונד.

          * לקראת הלידה ולאחריה – ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות.

          * לידה כחוויה אישית ומשפחתית – ד"ר מיכל דישי, רופאה מחדר לידה.

10:45 -   הפסקה, וביקור ביריד המציגים.

11:15-12:00 - פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון". 

פרופ' גולן – מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית. פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד