חיפושדלג על חיפוש

מד הליכה לכל משתתף

6/04/2008

מד הליכה (פדומטר) יחולק לכל משתתף בסדנאות לירידה במשקל, לילדים ובני נוער, שהיחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון" פותחת בתחילת חודש מאי.  

נעמי מור – דיאטנית קלינית ומרכזת הסדנאות הסבירה שבמחקרים נמצא כי שימוש במד הליכה מגביר בצורה משמעותית את הפעילות הגופנית, מכיוון שמד ההליכה מעלה את המודעות לכמות הצעדים שעשה הצועד ומדרבן אותו ללכת יותר. הפעילות הגופנית המוגברת עוזרת לירידה במשקל. 

תיפתחנה שתי קבוצות: האחת לגילאי 8-10 והשניה לגילאי 11-16, כאשר כל קבוצה תכלול 15 ילדים. הסדנא תתקיים פעמיים בשבוע אחה"צ, במשך 3 חודשים. בתוכנית:

  • פעמיים בשבוע אימון גופני עם מאמנת הכושר עדי אלופי, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית.
  • פעם בשבוע פגישה עם דיאטנית מוסמכת לילדים נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, למידת קריאת תוויות מזון ובישול ארוחות בריאות. 
  • פעם בשבוע פגישה עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתקיים פעילות אמנותית מהנה ויצירתית לילדים, שתאפשר להם לבטא את
  • רגשותיהם ותחזק את ביטחונם העצמי.
  • ההורים יוזמנו לשיחה פעם בחודש.

את הסדנה מלווה רופאה בכירה מיחידת לאנדוקרינולוגית ילדים - ד"ר זהר לנדאו.
במסגרת הסדנא יבוצעו בדיקות דם, מעקב משקל, מדידת אחוזי שומן ועוד. 

ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל המרפאה לסוכרת  ונשיא האיגוד הישראלי לסוכרת, אמר שטרשת העורקים היא כיום סיבת המוות העיקרית בעולם המערבי, ותהליך זה מתחיל כבר מינקות. ד"ר ויינשטיין הסביר שחשיבות הסדנאות לירידה במשקל לילדים ובני נוער ב"וולפסון" היא בחינוך המשתתפים לאורח חיים בריא כבר בגיל צעיר, מה שיכול לסייע להם לגדול כאנשים בריאים ובעקיפין להקנות הרגלים נכונים גם לבני משפחותיהם. 

להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
עבור לתוכן העמוד