חיפושדלג על חיפוש

מד הליכה לכל משתתף

6/04/2008

מד הליכה (פדומטר) יחולק לכל משתתף בסדנאות לירידה במשקל, לילדים ובני נוער, שהיחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון" פותחת בתחילת חודש מאי.  

נעמי מור – דיאטנית קלינית ומרכזת הסדנאות הסבירה שבמחקרים נמצא כי שימוש במד הליכה מגביר בצורה משמעותית את הפעילות הגופנית, מכיוון שמד ההליכה מעלה את המודעות לכמות הצעדים שעשה הצועד ומדרבן אותו ללכת יותר. הפעילות הגופנית המוגברת עוזרת לירידה במשקל. 

תיפתחנה שתי קבוצות: האחת לגילאי 8-10 והשניה לגילאי 11-16, כאשר כל קבוצה תכלול 15 ילדים. הסדנא תתקיים פעמיים בשבוע אחה"צ, במשך 3 חודשים. בתוכנית:

 • פעמיים בשבוע אימון גופני עם מאמנת הכושר עדי אלופי, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית.
 • פעם בשבוע פגישה עם דיאטנית מוסמכת לילדים נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, למידת קריאת תוויות מזון ובישול ארוחות בריאות. 
 • פעם בשבוע פגישה עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתקיים פעילות אמנותית מהנה ויצירתית לילדים, שתאפשר להם לבטא את
 • רגשותיהם ותחזק את ביטחונם העצמי.
 • ההורים יוזמנו לשיחה פעם בחודש.

את הסדנה מלווה רופאה בכירה מיחידת לאנדוקרינולוגית ילדים - ד"ר זהר לנדאו.
במסגרת הסדנא יבוצעו בדיקות דם, מעקב משקל, מדידת אחוזי שומן ועוד. 

ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל המרפאה לסוכרת  ונשיא האיגוד הישראלי לסוכרת, אמר שטרשת העורקים היא כיום סיבת המוות העיקרית בעולם המערבי, ותהליך זה מתחיל כבר מינקות. ד"ר ויינשטיין הסביר שחשיבות הסדנאות לירידה במשקל לילדים ובני נוער ב"וולפסון" היא בחינוך המשתתפים לאורח חיים בריא כבר בגיל צעיר, מה שיכול לסייע להם לגדול כאנשים בריאים ובעקיפין להקנות הרגלים נכונים גם לבני משפחותיהם. 

להרשמה ומידע נוסף ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור 050-6368369.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • אשת השנה ברפואה- פרופ' טלי שגיא

  פרופ' טלי שגיא מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים, נבחרה השנה, בשל פעילותה בתחום הטיפול בקנאביס, בתינוקות המאובחנים על ספקטרום האוטיזם.

 • פרופ' יעקב בר מונה לראש החוג לגינקולוגיה של אונ' ת"א

  פרופ' יעקב בר, מנהל אגף נשים ויולדות ב'וולפסון', מונה באחרונה לראש החוג לגינקולוגיה ומיילדות של אוניברסיטת תל אביב.

 • ילדה מטוגו עברה בהצלחה צנתור במרכז הרפואי וולפסון

  "ילדה בת שמונה מטוגו הוטסה לישראל ועברה אתמול בהצלחה צנתור מורכב מציל חיים במרכז הרפואי "וולפסון" אריאל היא הילדה הראשונה שהוצאה לטיפול בישראל מטוגו, מצטרפת חדשה ל 55 מדינות שאזרחיהן זוכים לטיפולים רפואיים בארץ באמצעות עמותת "הצל לבו של ילד".

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

עבור לתוכן העמוד